Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Банки державного сектору за 2019 рік скоротили обсяг непрацюючих кредитів на 40 млрд грн

Про це йдеться у черговому звіті Мінфіну про стан роботи з непрацюючими кредитами, який публікується в рамках оголошеного регулярного та детального звітування про діяльність банків державного сектору.

У 2019 в Україні продовжилась тенденція поступового скорочення обсягу непрацюючих кредитів (NPL) банківської системи. За підсумками 2019 року обсяг непрацюючих кредитів в банківській системі скоротився на 100 млрд грн. Частка NPL банківської системи все ще залишається досить високою (станом на 1 січня 2020 року 531 млрд грн. або 48% кредитного портфелю банківської системи).

За рік обсяг NPL у державних банках скоротився на 40 млрд грн, а їхня частка в кредитному портфелі зменшилась на 4,4 в.п. до 63,5%.

Зниженню частки непрацюючих кредитів в портфелі державних банків сприяло зростання обсягу працюючих кредитів,  у тому числі роздрібного кредитування, та здійснення банками заходів щодо погашення та реструктуризації непрацюючих кредитів.

Загалом за 2019 рік банки державного сектору:

  • зменшили прострочену заборгованість на 6,4 млрд грн;
  • здійснили реструктуризацію NPL на суму 24 млрд грн, з них 16 млрд грн за Законом України «Про фінансову реструктуризацію»;
  • списали заборгованості за рахунок резервів  на суму близько 5 млрд грн.

Крім того, банками державного сектору активно проводиться претензійно-позовна робота щодо стягнення заборгованості. Станом на  1 січня 2020 в судах знаходилось більше 71 тис . позовів на суму 43,5 млрд грн. За 2019 рік подано більше, ніж  99 тис. нових позовів на суму 26 млрд грн.