Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Міністерство фінансів спільно з Асоціацією адміністративних суддів України та експертами ОЕСР розпочало освітню програму з міжнародного оподаткування для суддів

21 жовтня 2022 року відбулося відкриття унікальної освітньої програми «Стандарти міжнародного оподаткування: імплементація та застосування в Україні». Ця програма призначена саме для суддів адміністративних судів України та розроблена спільно міжнародними експертами OECР, експертами Міністерства фінансів України та Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України. Програма, яку було сьогодні відкрито, складається з регулярних сесій, запланованих на один рік, та розглядатиме актуальні міжнародні податкові теми, визначені Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів та представниками Верховного Суду.

Спільними зусиллями міжнародних і національних експертів вперше створено можливість для представників судової гілки влади розвинути чи поглибити своє розуміння принципів міжнародного оподаткування та того, яким чином вони зможуть застосувати їх на практиці в різних ситуаціях. Особливу увагу під час розробки курсу приділено аналізу підходів, прийнятих адміністративними судами в різних юрисдикціях, щоб продемонструвати їх тлумачення та застосування судовою гілкою влади.

Курс складається із п’яти модулів, кожен із яких містить роз’яснення фундаментальних принципів міжнародного оподаткування та того, як ці принципи відображені в податковому законодавстві України. Також він включає спеціальні модулі, що стосуються принципів застосування податкових угод, трансфертного ціноутворення, а також обміну інформації та підходів до усунення подвійного оподаткування.

Програма містить як концептуальні пояснення, так і практичні приклади, які будуть розглянуті вже під час першого модулю  – зокрема, щоб надати пояснення відмінностей уникнення від сплати податків від законних механізмів податкового планування, а також пояснення того, яким чином суди в різних юрисдикціях розмежовують ці типи поведінки.

 

Зазначений курс був створений за безпосередньої підтримки заступника Міністра фінансів України Світлани Воробей, секретаря судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Раїси Ханової та судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталії Блажівської.

Учасників курсу привітали Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів Олександр Пасенюк, секретар судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Раїса Ханова і директор Департаменту міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України Людмила Паламар, а також Заступник Голови підрозділу міжнародних відносин Центру Податкової політики та Адміністрування ОЕСР Гаррі Тоніно.

Вони зазначили, що такий курс є унікальною подією для України, яка сприятиме правильному застосуванню міжнародних податкових стандартів.