Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Президент підписав закон про ратифікацію Меморандуму та Кредитної угоди між Україною та ЄС щодо отримання макрофінансової допомоги у сумі до 1,2 млрд євро

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Меморандуму та Кредитної угоди між Україною та Європейським Союзом щодо отримання макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 1,2 млрд євро № 825-IX, який 25 серпня 2020 року ухвалила Верховна Рада.

Реалізація положень меморандуму та зазначеної угоди дозволить залучити додатковий кредитний ресурс Євросоюзу, який буде спрямовано на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ у нашій державі. Виплата коштів здійснюватиметься двома траншами по 600 млн євро кожен.

Після підписання та оприлюднення цього закону, сторонами мають бути проведені технічні процедури та консультації щодо визначення фінансових умов надання Україні першого безмовного траншу. Зокрема Європейською Комісією має бути проведено власну оцінку:  стану реалізації домовленостей України з МВФ; ситуації щодо збереження незалежності національного банку; дотримання верховенства права; прогресу відносно імплементації Угоди про асоціацію.

Меморандум та Кредитну угоду Україна та ЄС уклали 23 липня поточного року у Брюсселі. Підписанню документів передувало ухвалення Європейською радою рішення про виділення «виняткової» макрофінансової допомоги країнам Європейської політики сусідства та розширення в умовах кризи COVID-19 обсягом 3 млрд євро, у межах якого Україна отримала найбільший пакет допомоги в розмірі 1,2 млрд євро.