Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримала 760 млн дол США гранту від Японії та Норвегії через проект Світового банку PEACE

До загального фонду Держбюджету України надійшло 760 млн доларів США на безповоротній основі, як другий грант Шостого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). 

Обсяг додаткового фінансування складається з грантів Урядів Японії та Норвегії (465 млн дол США та 295 млн дол США відповідно).

Кошти будуть спрямовані на часткову компенсацію видатків Держбюджету України, не пов’язаних зі сферою безпеки та оборони, зокрема на пенсійні виплати, виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці педагогів. 

“З початку повномасштабного вторгнення Уряди Японії та Норвегії неодноразово демонстрували Україні свою непохитну підтримку та солідарність. Допомога міжнародних партнерів є критично важливою для фінансування соціальної сфери України під час війни. Вдячний партнерам за готовність допомагати та активно співпрацювати у вирішальний для України час”, – наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

У 2024 році Україна отримала вже близько 1,2 млрд дол США зовнішньої фінансової допомоги від донорів через проекти Світового банку.  З них майже 75% - гранти.