Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Стратегія реформування СУДФ

8 лютого на засіданні Уряду було затверджено нову Стратегію управління державними фінансами на 2017-2020 роки, розроблену Міністерством фінансів України.

Метою Стратегії є побудова сучасної та ефективної системи управління державними фінансами, яка здатна надавати якісні державні послуги, ефективно акумулювати ресурси та розподіляти їх у чіткій відповідності з пріоритетами розвитку держави у середньо- та довгостроковій перспективі. Стратегія управління державними фінансами на 2017-2020 роки повністю відповідає цілям і завданням, визначеним у проекті Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Важливість розробки Стратегії державних фінансів також підтримана міжнародними зобов’язаннями України перед ЄС та МВФ.

Впровадження нової Стратегії управління державними фінансами включає запровадження середньострокового бюджетування. Це означатиме розподіл бюджетних ресурсів згідно пріоритетів розвитку на 3 роки, а також розробку чітких цілей розвитку на 5 років та ключових показників ефективності для оцінки імплементації Стратегії.

Стратегія управління державними фінансами складається з 4 частин:

  • Дотримання загальної бюджетно-податкової дисципліни
  • Підвищення ефективності розподілу ресурсів
  • Забезпечення ефективного виконання бюджету
  • Підвищення рівня прозорості та підзвітності

План заходів з реалізації стратегії містить набір конкретних завдань та заходів із реалізації Стратегії за пріоритетними напрямками:

  • дотримання загальної бюджетно-податкової дисципліни у середньостроковій перспективі
  • підвищення ефективності розподілу ресурсів на рівні формування державної політики
  • забезпечення ефективного виконання бюджету
  • підвищення рівня прозорості та підзвітності в управлінні державними фінансами

Реалізація плану заходів дозволить:

  • скоротити дефіцит сектору загальнодержавного управління і знизити темпи приросту державного боргу у середньостроковій перспективі та утримувати їх на прийнятному рівні;
  • забезпечити послідовність бюджетної та податкової політики;

підвищити якість надання державних послуг та ефективність державних інвестицій при забезпеченні більш раціонального використання ресурсів.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 142-р «Про схвалення Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017—2020 роки»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 415-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки»