Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Загальна декларація прибуття

Запровадження загальної декларації прибуття (далі – ЗДП) є черговим кроком до впровадження в Україні міжнародних стандартів митного контролю.

Це передбачено, зокрема, Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), Рамковими стандартами безпеки та спрощення світової торгівлі Всесвітньої митної організації та Угодою про спрощення процедур торгівлі Світової організації торгівлі.

ЗДП – важливий елемент попереднього інформування в контексті виявлення безпекових ризиків, перевірки надійності ланцюгів постачання товарів, та являє собою електронне повідомлення з набором відповідних даних, сформоване перевізником (або від його імені іншою особою) і направлене у вигляді електронного файлу митному органу.

ЗДП подається до митного органу, у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску, де товари вперше перетнуть митний кордон України, до прибуття таких товарів на митну територію України, у тому числі в митному режимі транзиту, з дотриманням встановлених строків подання.

Отримання митними органами попередньої інформації, яка міститься в ЗДП, дозволяє завчасно забезпечити аналіз ризиків та виявлення загроз для суспільства та навколишнього середовища, пов’язаних із потраплянням на територію України заборонених та/або небезпечних товарів та інших предметів під прикриттям легальних міжнародних перевезень; сформувати перелік відповідних митних формальностей щодо товарів, які заплановані до переміщення через митний кордон України.

Митний орган здійснює аналіз ризиків за ЗДП протягом однієї години з моменту її отримання. Після цього виконує митні формальності, визначені за результатами такого аналізу.

Таким чином, імплементація ЗДП у національне митне законодавство є важливим кроком у практичному впровадженні в Україні стандартів безпеки, а також створенні більш сприятливих умов для логістики зовнішньоекономічних операцій через запровадження відповідних митних процедур, спрямованих на скорочення часу на пропуск товарів через митний кордон.

З 7 листопада 2020 року подання ЗДП є обов’язковим у кожному випадку ввезення товарів на митну територію України, які здійснюються авіаційним, водним, автомобільним, залізничним транспортом, крім випадків, перелічених у частині другій статті 1941 Митного кодексу України.

У разі виникнення проблемних питань, пов’язаних з поданням ЗДП, пропонуємо звертатися до відповідальних працівників центрального апарату та митниць Держмитслужби для розгляду цих питань та надання допомоги - контактні телефони Держмитслужби та додаткова інформація для вирішення окремих питань подання ЗДП.

Нормативно-правові акти:

1. Закон України від 02.10.2019 № 141-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів».

2. Наказ Міністерства фінансів України від 13.08.2020 року № 502 «Про затвердження Переліку відомостей, що вносяться до загальної декларації прибуття»