Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Відшкодування ПДВ

З 1 квітня 2017 року  реалізовано новий механізм відшкодування ПДВ та запущений в роботу Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - реєстр). Цей механізм розроблений з метою полегшення ведення бізнесу в Україні, зменшення корупції, прозорості механізму відшкодування ПДВ, створення рівних умов для всіх платників податку.

Реєстр працює відповідно до розробленого Мінфіном Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Порядок ведення Реєстру з відшкодування ПДВ, зокрема, передбачає:

  • формування та ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних ДПС та Казначейства;
  • визначення чітких даних, які відносяться до такого реєстру;
  • автоматичне внесення заяв до реєстру, що здійснюється протягом операційного дня у хронологічному порядку надходження таких заяв;
  • проведення Казначейством бюджетного відшкодування ПДВ на підставі даних реєстру;
  • публікацію реєстру на офіційному веб-сайті Міністерства.

Всю вхідну інформацію в реєстр формує та вносить ДПС на підставі заяв бізнесу, закріплюючи електронним цифровим підписом. Після цього на узгодження суми відводиться не більше 30 днів (у передбачених законом випадках – 60 днів). В окремих випадках, передбачених пунктом 200.12 статті 200  Податкового кодексу України, відбувається автоматичне узгодження сум до відшкодування на наступний робочий день після закінчення зазначених строків. 

Відшкодування відбувається в хронологічному порядку (підприємець, який перший подав заяву, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов). ПДВ  повертають протягом п’яти операційних днів після узгодження суми.

Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.

Перейти до тимчасового реєстру відшкодування ПДВ


 

Принаймні одне поле має бути заповнене

Індивідуальний податковий номер

Податковий номер/серія та номер паспорта

Найменування/ПІБ

Номер податкової декларації або уточнюючого рахунку

Дата подання заяви