Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Реформа ДФС

Важливим кроком на шляху до побудови якісної системи адміністрування податків і зборів є реформа Державної фіскальної служби (далі – ДФС), яка передбачає підвищення ефективності роботи ДФС шляхом вдосконалення її організаційного структури за функціональним принципом, а  також забезпечення належної координації її роботи.

Реформа ДФС дозволить:

  • вдосконалити організаційну структуру органу влади, який реалізує податкову та митну політику, за функціональним принципом;
  • створити підґрунтя для демілітаризації податкових органів;
  • покращити якість сервісів, що надаються платникам податків;
  • підвищити прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів;
  • виконати зобов’язання, взяті Україною перед Міжнародним валютним фондом, та зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

Постановою КМУ від 18 грудня 2018 р. № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» розпочато реорганізацію ДФС шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби як окремих центральних органів виконавчої влади, які забезпечуватимуть реалізацію політики у податковій та митній сферах.

Інші нормативно правові акти щодо Реформи ДФС:

Розпорядження КМУ від 27.12.2018 р. №1101-р «Про схвалення концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику»

Постанова КМУ від 06.03.2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України»

Розпорядження КМУ від 20.03.2019 р. №162-р «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної митної служби»

Розпорядження КМУ від 20.03.2019 р. №163-р «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної податкової служби»

Постанова КМУ від 27 грудня 2018 р. № 1202 «Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику»

Постанова КМУ від 15 травня 2019 р. № 395 «Питання Державної податкової служби»