Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

FATCA

Інформаційна довідка щодо імплементації положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)

ДО УВАГИ ФІНАНСОВИХ АГЕНТІВ!

Міністерство фінансів України з метою забезпечення реалізації міжнародних зобов’язань України відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (далі – Угода FATCA) повідомляє.

Інформаційне повідомлення про перенесення термінів подання звітів про підзвітні рахунки від 18 листопада 2020 року

Інформаційне повідомлення про перенесення термінів подання звітів про підзвітні рахунки від 25 серпня 2020 року

Порядок заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)» затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12 серпня 2020 року № 496, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2020 року за № 810/35093.

Наказ Мінфіну від 12.08.2020 №496

Відповідно до зазначеного Порядку заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди FATCA фінансові агенти подають звіти до ДПС через Міжнародну службу  обміну даними (МСОД – платформа IDES).

Порядок та методика використання платформи IDES докладно описані в Інструкції користувача (Публікація Служби внутрішніх доходів США 5190 (далі – Публікація СВД 5190).

Публікація СВД 5190 (укр)

Публікація СВД 5190 (eng)

Для підключення до фінансовим агентам необхідно:

  • Придбати SSL-сертифікат (типи сертифікатів та центри сертифікації наведено у розділі 3 Публікації СВД 5190 або за посиланням https://www.irs.gov/businesses/corporations/digital-certificates),
  • мати GIIN (ідентифікаційний номер, що надається Службою внутрішніх доходів США для цілей звітування відповідно до Угоди FATCA). Інформація щодо реєстрації для цілей звітування відповідно до Угоди FATCA та одержання коду GIIN розміщена на вебсайті Служби внутрішніх доходів США                       
  • (https://www.irs.gov/businesses/corporations/fatca-foreign-financial-institution-registration-system). 
  • здійснити реєстрацію (процедуру реєстрації викладено у розділі 4 Публікації СВД 5190).

 Звіти фінансових органів вважаються наданими і отриманими Службою внутрішніх доходів США у день, коли ДПС України підтвердить, і, таким чином, розкриє інформацію у IDES Службі внутрішніх доходів США, а інформація, яка передається Службою внутрішніх доходів США, вважається наданою і отриманою ДПС України у день, коли вона є доступною для завантаження з IDES (розділ 11.6 Публікації СВД 5190).

Всі проблемні питання, пов’язані із FATCA, фінансові агенти можуть направляти на адресу електронної пошти info_FATCA@tax.gov.ua, відповіді на які будуть розміщені на банері «FATCA» https://tax.gov.ua/baneryi/fatca/pitannya-vidpovidi/ або надані безпосередньо особі, яка направила запит електронною поштою.