Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

PPO

Експериментальний проект щодо новітніх моделей РРО

13 червня 2018 року Кабінет Міністрів України постановою № 472 розпочав  експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Мета цього експерименту – розробка та впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі торгівлі з використанням Інтернету), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, з перевезення пасажирів та інших.

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 р. №472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій»

Пілотний проект дозволить:

 • дослідити інноваційні розробки у сфері реєстрації розрахункових операцій (РРО);
 • дослідити застосування новітніх моделей РРО;
 • розширити перелік наявних моделей та функцій, що зможе демонополізувати ринок РРО;
 • спростити умови для використання РРО, зменшити витрати на їх придбання;
 • стимулювати підприємців до застосування РРО.

Державною фіскальною служби України на підставі наказу Міністерства фінансів від 26.03.2019 № 121  включено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті.

Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019 року. За його  результатами Міністерство фінансів має прийняти рішення щодо новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації, та відповідно, будуть рекомендовані до промислової експлуатації.

Наказ Міністерства фінансів України від 26.03.2019 №121 "Про затвердження Переліку новітніх моделей програмних та\або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь в експериментальному проекті"

Новий порядок ведення реєстру екземплярів РРО

19 квітня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства від 13.02.2019 №64 про затвердження нового порядку ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій (реєстр екземплярів РРО) та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (реєстр ЦСО), що:

 • спрощує реєстрацію РРО та порядок введення в експлуатацію;
 • запроваджує ведення книги обліку розрахункових операцій (КОРО) в електронному вигляді (звільняє підприємців від щоденного вклеювання фіскальних звітних чеків). Це тимчасовий але дієвий крок - остаточно скасувати необхідність ведення книги планується через зміни до закону;
 • запроваджує механізм обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО, який зменшить час та кошти підприємців при реєстрації та використанні РРО.

Реєстрація РРО здійснюватиметься у такій послідовності:

 • виробник РРО включає ЦСО до реєстру ЦСО;
 • виробник РРО включає екземпляр РРО до реєстру екземплярів РРО;
 • ЦСО надсилає електронне повідомлення про укладений договір з власником РРО до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО;
 • суб’єкт господарювання – власник РРО подає заяву про реєстрацію РРО;
 • ДФС направляє до ЦСО довідку про резервування фіскального номера (дійсна три дні);
 • ЦСО вводить РРО в експлуатацію та направляє до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО, акт введення в експлуатацію та довідку про опломбування РРО;
 • ДФС видає реєстраційне посвідчення.

Накази про застосування програмних РРО

Міністерством юстиції зареєстровано накази Мінфіну про порядок реєстрації та застосування програмних РРО та затвердження форм і змісту розрахункових документів.

Наказ Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13»

Наказ Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547»