Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Програма співпраці з МВФ Механізм розширеного фінансування

Чотирирічна програма МВФ Механізм Розширеного Фінансування (Extended Fund Facility - EFF) обсягом $17,5 млрд була головною складовою плану Міністерства фінансів зі стабілізації економіки України та закладання підвалин для відновлення її зростання, починаючи з 2016 року.

Прийнята рішенням Ради Директорів МВФ 11 березня 2015 року, EFF замінила собою програму Фонду Stand-by, що була схвалена для України 30 квітня 2014 року. 

Основоною метою Програми EFF  було підвищити рівень резервів Національного банку України, запобігти відтоку капіталу, посилити заходи, прийняті Урядом для стабілізації платіжного балансу країни, та допомогти Україні подолати структурні проблеми в її економіці завдяки проведенню назрілих реформ. 

Зокрема, в рамках програми EFF Україна здійснила ряд ключових змін у сфері енергетики, банківського сектору, незалежності Національного банку, оздоровлення державних фінансів, реформування сектору державних підприємств та боротьби з корупцією. В тому числі: Закон про розбудову інституційної спроможності НБУ (541-VIII від 18.06.2015), що значно посилив незалежність та ефективність Національного Банку; Закон «Про ринок природного газу» (329-VIII 09.04.15), який посилює захист споживачів, а також створює рівні правила для учасників ринку; Закон про ФГВФО (515-VIII від 16.06.2015), який значно посилює захист вкладів громадян та полегшує доступ до депозитів у проблемних банках; Зміни до Закону "Про запобігання корупції", згідно з якими держслужбовці зобов’язуються надавати у повну інформацію про доходи та майно. 

Виконання цих заходів надало Україні можливість отримати чотири транші в рамках EFF на загальну суму 8,7 млрд. дол. США

Співпраця України з МВФ в рамках програми EFF також було  умовою для надання їй іншої двох- та багатосторонньої міжнародної фінансової підтримки обсягом понад 7,2 млрд. дол. США на протязі півтора року.