Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. Станом на 31.12.2018 року 284 національних і 55 іноземних фахівців, а також 1 радник з розвитку представляють GIZ в Україні. Крім того, 13 інтегрованих, а також 13 реінтегрованих експертів працюють безпосередньо в українських органах управління, торгово-промислових палатах, університетах та неурядових організаціях. З 2009 року GIZ має бюро в Києві.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії. 

Назва проекту: Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні
Замовник: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), UK Aid від Уряду Великої Британії
Виконавець: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
Політичний партнер: Міністерство фінансів України
Територія діяльності: Київ
Тривалість: 2014 – 2019
Контакти: Анке Шольц/anke.scholz@giz.de

 

За підтримки GIZ створено три інтернет-платформи: ProZorro, ProZorro.Sale та E-Data, які, починаючи з 2016 року, позитивно впливають на фінансову систему. E-Data дозволяє всім людям в Україні переглянути дані про використання коштів державного бюджету.

Такою можливістю щодня користуються 20 000 осіб. ProZorro робить державні закупівлі відкритими для громадян. З початку роботи платформи кількість учасників тендерів зросла на 50%, корупція та

незаконне привласнення коштів ускладнились, а українська держава за два роки заощадила понад 1,6 млрд. Через третю платформу, ProZorro.Sale, за півтора роки держава отримала близько 260 000 євро завдяки прозорим продажам своїх активів.

Відповідно до так званого Індексу відкритсті бюджету, який порівнює зобов’язання щодо прозорості та підзвітності національних бюджетів, у 2015 році Україні було нараховано 46 зі 100 балів. У 2017 році Україна отримала вже 54 бали. Система державних доходів також стала ефективнішою: Світовий банк побачив значне покращення в Україні, піднявши її у власному глобальному рейтингу простоти сплати податків з 164 місця у 2014 році на 43-тє у 2018 році.