Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Європейський інвестиційний банк

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) створено у 1957 році. На сьогодні акціонерами ЄІБ є 27 країн Європейського Союзу. Європейський інвестиційний банк здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу.

З 2004 року Україна розпочала співпрацю з Європейським інвестиційним банком щодо створення нормативно-правової бази з метою залучення його ресурсів для реалізації інфраструктурних, енергетичних, природоохоронних та інших інвестиційних проектів.

Станом на 1 травня 2021 року загальний обсяг наданих ЄІБ фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і приватному секторі, складає більше 7,46 млрд євро в рамках 49 проектів.

На сьогодні проектний портфель ЄІБ у державному секторі складає 24 проекти загальним обсягом 5,0 млрд євро. В рамках реалізації цих проектів станом на 1 травня 2021 року використано 700,98 млн євро, в т .ч. у 2019 році – 139,7 млн євро та у 2020 році – 104,29 млн євро.

Останнім часом ЄІБ здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу. Банк має найвищий кредитний рейтинг – ААА.

Спільні з ЄІБ проекти спрямовані на розвиток автомобільних доріг України, енергетичну галузь, розвиток муніципальної та залізничної інфраструктури, підтримку малого та середнього бізнесу, відновлення інфраструктури Донецької і Луганської областей.

Використання коштів за проектами ЄІБ в державному секторі станом на 01 травня 2021 року

Оголошення про відбір банків для участі в спільному з ЄІБ проекті «Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації»

Оголошення про відбір банків для участі в спільному з ЄІБ проекті «Основний кредит для аграрної галузі – Україна»