Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Світовий банк

Світовий банк є другим, після МВФ, кредитором України. За роки співробітництва Світовий банк затвердив для України 90 позик загальним обсягом більш ніж 20,97 млрд дол. США та 2,26 млрд євро з яких отримано 20,0 млрд. дол. США та 2,24 млрд євро.

Ресурси цієї організації використовуються для підтримки державного бюджету, здійснення інституційних та структурних реформ, підготовки та реалізації довгострокових інвестиційних проектів, які відповідають пріоритетним напрямам економічного розвитку України.

Станом на 01 липня 2024 року портфель проектів МБРР складається з 21 проектів, з яких 18 інвестиційних проектів - знаходяться на стадії реалізації та 3 системних проекти, на загальну суму 8,8 млрд дол. США та 1,05 млрд євро, вибірка коштів за якими складає 8,25 млрд дол. США та 1,0 млрд євро (93,7 % - в дол. США та 95,20 % - в євро від загальної суми позик). Крім того, на стадії реалізації знаходиться 5 інвестиційних проектів за рахунок грантових коштів на загальну суму 939,50 млн. дол. США та 37,7 млн. євро. (ARISE - 320 млн. дол. США, HOPE – 224,5 дол. США, HEAL – 98,0 млн. дол. США, Relinc – 50 млн. дол. США, Re-PoWER – 247,0 млн. дол. США,  Statcom – 37,7 млн.євро).

Вибірка по інвестиційних проєктах Світового банку станом на 01.07.2024

30 липня 2021 року Секретаріат глобальної програми Державних видатків та фінансової підзвітності (ДВФП) оприлюднив «Оцінювання ґендерно орієнтованого управління державними фінансами за програмою ДВФП уряду України за 2020 рік». Оцінювання було проведено в рамках Партнерської програми ЄС та Світового банку «Програма підтримки України в управлінні публічними фінансами».

Україна стала однією з дев’яти країн, які першими застосували новостворену методологію оцінки ґендерно орієнтованого управління державними фінансами, розроблену секретаріатом ДВФП. Метою додаткового до ДВФП оцінювання ґендерно орієнтованого бюджетування (ҐОБ) є збирання інформації щодо того, якою мірою ґендерний підхід посідає належне місце у системі управління державними фінансами України та встановлення підходів до застосування ҐОБ в ході всього бюджетного процесу.

Звіт можна завантажити на офіційному сайті ДВФП (англійською або українською мовою) - https://www.pefa.org/node/4411.


Міністерство фінансів України публікує детальну інформацію про видатки державного бюджету 2022 року, які компенсували іноземні партнери у рамках проекту Світового Банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (Public Expenditures for Administrative Capacity Endurance in Ukraine, PEACE in Ukraine). Метою Проекту PEACE in Ukraine є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони.

Мінфін як відповідальний за реалізацію Проекту PEACE in Ukraine спільно зі Світовим банком забезпечує прозорість залучення і використання коштів, наданих партнерами з розвитку. Так, спільно з аудиторською компанією Делойт Консалтинг Мінфін здійснює моніторинг використання прямої бюджетної підтримки Уряду США, а з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine – перевірку за узгодженими процедурами з метою визначення допустимих державних витрат, проведених Україною у 2022 році у рамках Проекту. Також Мінфін здійснює заходи щодо аудиту Проекту PEACE in Ukraine, зокрема за участю Рахункової палати. Детально з інформацією можна ознайомитись в інтерактивному дашборді, поданому нижче.


Фінансова звітність спеціального призначення_червень 2022 - червень 2023_(Звіт_PEACE_БДО) 

Fin_Report_PEACE_Eng_June 2022 - June 203_(PEACE_BDO)_Eng

Звіт про показники результативності_червень 2022 - червень 2023_(Звіт_PEACE_БДО) 

Report_PEACE_Indicators June 2022 - June 2023_(PEACE_BDO)_Eng


ESCP_AF6 _PEACE_eng

ПЕСЗ_AF6_PEACE_ukr

SEP_AF6_PEACE_eng

ПЗЗС_AF6_PEACE_ukr

ESCP_AF5-G4_PEACE_eng

ПЕСЗ_AF5-G4_PEACE_ukr

ESCP_AF-AF4_PEACE_eng

SEP_AF-AF4_PEACE_eng

ПЕСЗ_AF-AF4_PEACE_UKR

ПЗЗС_AF-AF4_PEACE_UKR


ESCP_PEACE-AF4 

ПЕСЗ Проект Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні (Четверте Додаткове фінансування)  

ПЕСЗ (ESСP). Повідомлення про оприлюднення


Повідомлення про оприлюднення «План екологічних та соціальних зобов’язань» (ПЕСЗ) в рамках впровадження проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні»  ПЕСЗ (ESCP)

Повідомлення про оприлюднення «Плану залучення зацікавлених сторін» в рамках впровадження проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» ПЗЗС (SEP)


Додаткове фінансування для Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління (AF for PEACE) в Україні» (P179344)

ESCP AF PEACE draft June 18

План залучення зацікавлених сторін (AF for PEACE)

SEP AF PEACE draft 18 June

Повідомлення про оприлюднення «Плану залучення зацікавлених сторін» (ПЗЗС) в рамках додаткового фінансування для Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (AF for PEACE)


Друге додаткове фінансування Проекту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління" (ПЕСЗ)  

Проект_ПЕСЗ(ESCP)_англ

Проект_ПЗЗС(SEP)_англ

Повідомлення про оприлюднення «План екологічних та соціальних зобов’язань» (ПЕСЗ) в рамках другого додаткового фінансування Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні»

Повідомлення про оприлюднення «Плану залучення зацікавлених сторін» (ПЗЗС) в рамках другого додаткового фінансування Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні»


ПЕСЗ проект ДФ3_PEACE_15.09.22_укр

ESCP draft AF3_PEACE_15.09.2022_eng

Повідомлення_про_оприлюднення_ПЕСЗ_ESСP_ДФ3_PEACE