Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко зустрівся з керівництвом Світового Банку

Під час Щорічних зустрічей Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку у Вашингтоні, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з представниками Світового банку, зокрема з Керуючим директором Світового банку Акселем ван Тротсенбургом, Віце-Президенткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анною Б'єрде, Регіональним директором Світового банку у справах Східної Європи (Україна, Білорусь та Молдова) Арупом Банерджі та Виконавчим директором Світового банку Куном Давідсом.

У зустрічі також взяли участь Заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова, Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, Заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук та Надзвичайний та Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова.

Під час зустрічі з Керуючим директором Світового банку Акселем ван Тротсенбургом Сергій Марченко висловив подяку всій команді Банку за довготривалі продуктивні відносини.

“Цього року Україна відзначає 30 років співпраці з Групою Світового банку. За роки співробітництва завдяки фінансовій підтримці Світового банку було реалізовано низку необхідних для розвитку країни реформ. Крім того, кошти Банку спрямовувалися на модернізацію та реформування інфраструктури, енергетичного сектору, агросектору, соціальної системи, охорони здоров’я та сфери освіти”, – зазначив Міністр фінансів України.

Світовий банк з перших днів повномасштабного вторгнення рф надав безпрецедентну підтримку Україні, зокрема у березні 2022 року, у надзвичайно короткі строки, було затверджено додатковий пакет допомоги для України в розмірі понад 500 млн євро. Кошти були спрямовані на покриття нагальних соціальних та гуманітарних витрат. 

Результативною була зустріч із Віце-Президенткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії. Сторони обговорили джерела фінансування держбюджету-2023, продовження реалізації проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE) та створення нового механізму для залучення коштів на відновлення країни.

Сергій Марченко подякував Анні Б’єрде за створення Світовим банком Цільового фонду, через який Україна отримала переважну частину коштів від країн-донорів під час повномасштабного вторгнення рф. 

Нагадаємо, що з метою надання підтримки Україні під час війни, Світовий банк створив новий ефективний фінансовий механізм на безповоротній основі: Цільовий фонд багатьох донорів. Завдяки чому вдалося залучити грантові кошти на загальну суму 1,088 млрд євро та 7,5 млрд доларів США від таких країн як США, Велика Британія, Данія, Нідерланди, Австрія, Норвегія, Литва, Латвія та Ісландія. 

Анна Б’єрде зазначила, що Світовий банк і надалі підтримуватиме Україну у зміцненні економічної стійкості. Також було обговорено можливість розширення категорій прийнятних видатків проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні», який було продовжено до червня 2023 року.

На зустрічі з Виконавчим директором Світового банку сторони обговорили різні механізми залучення коштів від міжнародних партнерів.

Водночас у ході зустрічей з представниками Світового банку Сергій Марченко наголосив, що сьогодні підтримка Банку має особливе значення для України, оскільки перед фінансовою системою постав ключовий виклик: забезпечення всіх пріоритетних видатків в умовах значного зменшення доходів держбюджету через повномасштабну війну. 

Сергій Марченко також подякував колегам за спільну роботу над звітом «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення», підготовлений Урядом України, Світовим банком та Європейською Комісією. Це перший всеохоплюючий звіт, який на сьогоднішній день є основою для подальшої реалізації плану з відновлення. 

Довідково

Під час воєнного стану Світовий банк затвердив для України три позики на загальну суму 1,85 млрд євро та 91,16 млн доларів США. 

На сьогодні в Україні реалізується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) проект «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE) на загальну суму 7,3 млрд дол. США.

9 вересня відбулась презентація звіту “Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України”, підготовленого спільно Світовим банком, Урядом України та Європейською Комісією за підтримки партнерів з розвитку та інших зацікавлених сторін. 

Звіт надає висновки щодо втрат України від війни з росією у період з 24 лютого до 1 червня 2022 року та окреслює коротко-, середньо й довгострокові потреби країни у реконструкції та відновленні.