Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

«Цього року із держбюджету до Пенсійного фонду надійде 202 млрд гривень», - Роман Єрмоличев

В Україні немає проблем із виплатою пенсій. Цього року із Держбюджету до Пенсійного фонду надійде 202 млрд гривень. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв’ю виданню «Главком».

«Загальні видатки бюджету Пенсійного фонду сягають 481 млрд гривень. Основними джерелами покриття цих видатків є надходження зі сплати єдиний соціального внеску і кошти Держбюджету. У червні цього року сплата ЄСВ зросла у порівнянні з червнем минулого року. Тобто просіли квітень-травень, але червень пішов у плюс на 449 млн гривень», - заявив Роман Єрмоличев.

Окрім того, Роман Єрмоличев зауважив, що найменша пенсія в Україні встановлена на рівні прожиткового мінімуму і становить 1712 грн.

«Є окремі категорії пенсіонерів, які можуть мати більшу мінімальну пенсію. Наприклад, жінка, маючи страховий стаж 30 років, а чоловік – 35, отримують мінімальну пенсію у 2100 грн. Найбільша пенсія обмежена 10 прожитковими мінімумами. Станом на 1 липня це 17 120 грн», - розповів Роман Єрмоличев.

Також він наголосив, що окрема категорія пенсіонерів – це судді, для яких такого обмеження немає.

«Середній розмір пенсій у них близько 45,9 тис. гривень. Усього пенсіонерів в Україні 11 млн. Пенсіонерів, які отримують 2-4 тисячі – близько 9 млн», - наголосив заступник Міністра фінансів.