Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримала 390 млн доларів США від Японії в рамках проектів Світового банку INSPIRE та ARISE

До Державного бюджету України надійшло близько 390 млн дол. США від Японії в рамках проектів Світового банку, націлених на соціальний захист та відновлення сільського господарства. 

Фінансова допомога Японії у січні складається з грантової частини коштів на суму 89,8 млн дол. США в рамках проекту “Екстрений проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE) та частини коштів позики обсягом 300 млн дол США в рамках проекту “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). 

“Вдячний Світовому банку та Уряду Японії за потужну фінансову підтримку України. Залучені кошти будуть спрямовані для відшкодування видатків держбюджету України на пріоритетні потреби, зокрема у сфері відновлення та соціальної допомоги. Надходження такого фінансування є вагомим внеском у забезпечення наших громадян необхідними послугами, що є критично важливими в умовах війни”, - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Проект INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів США із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), за підтримки Уряду Японії та націлений на забезпечення соціального захисту вразливих верств населення під час та після війни, а також посилення адаптивності системи соціальної підтримки для ефективного реагування на виклики сьогодення та у майбутньому.

Проект ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування та гранти. 

“Злагоджена та активна співпраця Урядів України та Японії зі Світовим банком вкотре забезпечує залучення необхідних коштів на проекти соціальної допомоги та відновлення”, - додала заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова.