Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін: за 1 кв. 2024 р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 101,6 млрд гривень

У І кварталі 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 101,6 млрд грн, що на 22,4 млрд грн більше ніж у І кварталі 2023 року (у співставних умовах).

Основними доходами загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у І кварталі були:

  • 52,7 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  • 17,4 млрд грн – єдиний податок;
  • 9,9 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки;
  • 9 млрд грн – плата за землю;
  • 5,6 млрд грн – акцизний податок;
  • 2,2 млрд грн – податок на нерухоме майно.

Приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до 2023 року зафіксовано у таких областях: Миколаївська (+37,4 %), Вінницька (+32,2 %), Закарпатська (+30,8 %), Харківська (+28,6 %), а також у м. Київ (+50,9%).

Збільшення доходів у цих областях пов’язано, зокрема, з тим, що у ці регіони перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де ведуться або велися бойові дії, або з територій, які були чи є тимчасово окупованими рф.

Відповідно, найменший показник доходів виявлено в областях, де проходять активні бойові дії або території яких були чи є тимчасово окупованими рф, зокрема в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях.

Завдяки швидкій адаптації до воєнного стану підприємств, органів державної влади та місцевого самоврядування вдалося забезпечити збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів на 28,3% у порівнянні з 2023 роком.

За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість здійснювати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.