Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Міністри фінансів України та Литви обговорили механізми спрямування вилучених активів рф на потреби України

Сьогодні, 7 березня, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів робочу зустріч з Міністеркою фінансів Литви Гінтаре Скайсте під час її візиту до України. 

Також у зустрічі взяв участь перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін та заступник Міністра фінансів Литви Міндаугас Лютвінскас. 

Сторони обговорили поточну економічну ситуацію в Україні, потреби державного бюджету у 2024 році та механізми спрямування на користь України вилучених активів росії.

Сергій Марченко подякував Уряду та народу Литви за допомогу Україні та висловив сподівання на подальшу активну співпрацю країн.

“Литва була однією з перших країн, що підтримали Україну на початку повномасштабного вторгнення, зокрема надавши військову та гуманітарну допомогу, а також запровадивши ряд санкцій проти рф. Ми вдячні Уряду Литви за комплексну підтримку, яка продовжує сприяти стійкості нашої держави в умовах постійних викликів”, - зазначив Міністр фінансів України. 

Від початку повномасштабної війни Уряд Литви спрямував Україні близько 20 млн євро прямої бюджетної підтримки. Варто зазначити, що за рівнем наданої допомоги відносно власного ВВП, Литва займає одне з перших місць серед усіх країн світу - понад 1,5%.  

Також Сергій Марченко наголосив, що в умовах існуючої невизначеності щодо залучення зовнішнього фінансування, Уряд України надзвичайно цінує внесок Литви у консолідацію уваги до нагальних потреб нашої держави на міжнародній арені. 

Окремо сторони приділили увагу питанню використання арештованих активів рф на користь України, зокрема у процесі відновлення. 

“Заморожені активи рф мають стати фундаментом для подальшого фінансування відновлення та відбудови України. Це є ще одним з кроків для того, щоб примусити агресора нести відповідальність за скоєні ним злочини. Маємо сподівання, що наші союзники зможуть знайти рішення та реалізувати механізми для спрямування конфіскованих активів росії на користь України”, - додав Міністр фінансів. 

За даними Служби розслідування фінансових злочинів (FNTT) Міністерства внутрішніх справ Литви, від лютого 2022 року литовський уряд арештував активи російської федерації та Білорусі на суму понад 100 млн євро.

Зі свого богу, Гінтаре Скайсте наголосила, що Уряд Литви буде продовжувати і надалі стояти пліч-о-пліч з Україною надаючи відповідну необхідну підтримку.  

Міністерства фінансів України та Литви проводять активну роботу задля впровадження необхідних заходів з мобілізації фінансової допомоги, зокрема у межах міжвідомчої Координаційної Платформи Донорів. 

Нагадаємо, що 14 лютого, під час восьмого засідання Платформи Литва вперше доєдналася до заходу у ролі спостерігача.