Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Міністерство фінансів України представляє інтерактивний «дашборд» про бюджетні видатки на загальну середню освіту у 2020 році

Міністерство фінансів України підготувало оновлений інтерактивний аналітичний інструмент («дашборд») про бюджетні видатки на загальну середню освіту у 2020 році.

Усього проаналізовано інформацію щодо 13,5 тисяч закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності. У цих закладах у 2020 році 347 тисяч учителів навчали 4 млн учнів. Загальні видатки цих закладів становили 98,4 млрд гривень. Ця сума включає як кошти освітньої субвенції на зарплати вчителів, так і кошти місцевих бюджетів на утримання закладів. Середні витрати по країні на підготовку одного учня у 2020 році становили 24,7 тис. гривень.

«Аналіз показав, що в сільській місцевості середні видатки на одного учня становлять 35 тис. грн / рік, що майже у півтора раза більше ніж у середньому по містах – 20,5 тис. гривень. Середні результати ЗНО випускників шкіл у сільській місцевості нижчі за результати випускників міських шкіл. Це свідчить про нижчу якість надання середньої освіти у сільській місцевості за більших витрат. Тому Мінфін звертає увагу засновників комунальних закладів загальної середньої освіти на необхідність ефективно спрямовувати наявний фінансовий ресурс із метою підвищення якості освіти», – наголосив заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Серед областей найбільші середні видатки на одного учня у Луганській області – 30,2 тис. грн / рік. На другому місці – місто Київ, 27,3 тис. грн / рік. На третьому місці – Тернопільська область – 27,2 тис. грн / рік. Найменші середні видатки на учня були у Харківській (21,1 тис. грн), Донецькій (21,4 тис. грн) та Херсонській (21,5 тис. грн) областях.

Серед окремих територіальних громад найбільші середні видатки на 1 учня у 2020 році були у:

  • Ташанській сільській територіальній громаді Київської області – 90,8 грн / рік;
  •  Студениківській сільській територіальній громаді Київської області – 77,1 тис. грн / рік;
  • Поліській селищній територіальній громаді Київської області – 76,8 тис. грн / рік;
  • Коломацькій сільській територіальній громаді Полтавської області – 68,1 тис. грн / рік;
  • Малинівській сільській територіальній громаді Запорізької області – 66,9 тис. грн / рік.

А найменші середні видатки на навчання одного учня були у:

  •  Новокаховській міській територіальній громаді Херсонської області – 6,5 тис. грн / рік;
  •  Добротвірській селищній територіальній громаді Львівської області – 6,3 тис. грн / рік;
  •  Зеленопідській сільській територіальній громаді Херсонської області – 6,1 тис. грн / рік;
  •  Нововоронцовській селищній територіальній громаді Херсонської області – 5,4 тис. грн / рік;
  •  Таврійській міській територіальній громаді Херсонської області – 5,4 тис. грн / рік.

 Ознайомитись із «дашбордом» можна нижче або за посиланням (для навігації використовуйте стрілочки  <  >  знизу)

Довідково:

В аналізі використано інформацію про денні заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) комунальної форми власності за 2020 рік. Дані щодо фінансових показників діяльності ЗЗСО, а також дані щодо кадрового забезпечення шкіл зібрало Міністерство фінансів України з усіх областей та м. Києва (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій). Дані про кількісні показники (кількість учнів та класів, чисельність учителів тощо) отримано з Державної інформаційної системи освіти (ДІСО), що адмініструється Державною науковою установою «Інститут освітньої аналітики» Міністерства освіти і науки України. Дані щодо опорних ЗЗСО включають дані по філіях цих закладів. До аналізу не включено інформації про заклади, діяльність яких призупинено, або їх ліквідовано протягом 2020 року, навіть якщо на їх утримання витрачались бюджетні кошти, наприклад, на охорону приміщень.