Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко та Генеральні інспектори США домовились продовжити тісно співпрацювати для забезпечення ефективного використання допомоги від США

Сьогодні, 30 січня, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Генеральним інспектором Міністерства оборони США Робертом Сторчем, Генеральним інспектором USAID Полом Мартіном, виконуючою обов’язки Генерального інспектора Державного департаменту США Діаною Шоу, а також  Надзвичайною і Повноважною Послинею США в Україні Бріджит Брінк.

Також, у зустрічі взяли участь Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев та заступник Міністра фінансів Олександр Кава. 

Міністр фінансів України зазначив, що Мінфін активно співпрацює зі Світовим Банком та USAID для забезпечення моніторингу цільового використання кожного долара наданої фінансової допомоги Урядом США.

“Уряд України, Світовий банк і USAID з 2022 року реалізують багаторівневу систему моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки США, яка від початку повномасштабної війни сягає 23 млрд доларів США. Допомога спрямовувалась на заробітні плати в державному секторі, а це лікарі, вчителі, державні службовці, окрім силових структур,  працівники служб надзвичайних ситуацій, та на державну соціальну допомогу. Міністерство фінансів віддане підзвітності та ефективності використання фінансової допомоги від партнерів”, - наголосив Сергій Марченко. 

В цьому контексті, сторони обговорили заходи, які Уряд України разом із міжнародними партнерами вживає для забезпечення прозорості використання допомоги від Сполучених Штатів.  

Спільно з компанією Делойт Консалтинг, яка реалізує проект USAID SOERA, Мінфін здійснює моніторинг використання прямої бюджетної підтримки Уряду США, а з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine – перевірку за узгодженими процедурами з метою визначення допустимих державних витрат, проведених Україною у рамках Проекту PEACE in Ukraine. 

У рамках співпраці зі Світовим банком усі виплати здійснюються на підставі щомісячних звітів, окремо за кожною категорією працівників та одержувачів соціальної державної допомоги. Використання цього механізму сприяє швидкому виділенню коштів українському Уряду, забезпечуючи при цьому прозорість. Перед виплатою коштів Уряду України Світовий банк також проводить перевірку видатків, що гарантує, що кошти використовуються тільки за призначенням – для надання основних послуг населенню України.

Сторони домовились продовжити тісно співпрацювати для контролю за відповідальним використанням коштів, які надаються Урядом Сполучених Штатів.