Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

У Мінфіні відбувся діалог із профспілками та роботодавцями щодо проекту держбюджету на 2022 рік

У Міністерстві фінансів 02 вересня 2021 року під головуванням заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева відбулась зустріч зі Сторонами профспілок і Сторонами роботодавців щодо питання формування основних показників держбюджету 2022. У діалозі також взяли участь представники Мінсоцполітики та Мінекономіки.

За словами Романа Єрмоличева, наразі Мінфін готує проект держбюджету на наступний рік на основі схваленої Верховною Радою України Бюджетної декларації на 2022 – 2024 роки, якою визначені основні завдання та пріоритети бюджету на наступні роки. Тому наше завдання – це зменшити дефіцит державного бюджету до 2024 року.

«Підготовка проекту Державного бюджету України на 2022 рік здійснюється в умовах обмеженого фінансового ресурсу з урахуванням необхідності підготовки збалансованого та реалістичного проекту. Відбулись дискусії з головними розпорядниками бюджетних коштів щодо визначення пріоритетних напрямів фінансування. Одним із головних пріоритетів – це обороноздатність країни, фінансування медицини та підняття заробітних плат медикам. Плануємо на наступний рік закласти по зведеному бюджету на рівні 4,5% ВВП на охорону здоровʼя», ‒ повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Окрім того, він вкотре наголосив, що потрібно підвищувати ефективність використання коштів не тільки у медицині, а й у сфері освіти.

«В освітній галузі кошти повинні працювати на освіту. В наступному році планується близько 7,2% ВВП по зведеному бюджету. Ми передбачаємо можливість оновлення матеріально-технічної бази шкіл та підтримку організації якісного харчування учнів у закладах загальної середньої освіти», ‒ додав заступник Міністра фінансів.

Також під час наради обговорювались основні аспекти державного бюджету на 2022 рік, а саме: проблеми виплати заборгованості заробітних плат працівників вугільної галузі, збільшення фінансування медичної галузі, виплат заробітних плат у сфері охорони здоров’я, питання формування механізму обрахунку заробітної плати педагогам, нагальні проблеми Пенсійного фонду, необхідність збільшення прожиткового мінімуму та підвищення мінімальної заробітної плати.

Наприкінці зустрічі Роман Єрмоличев запропонував продовжити обговорення основних показників держбюджету 2022 спільно з представниками галузевих профспілок та головних розпорядників бюджетних коштів у форматі профільних зустрічей стейкхолдерів і наголосив на тому, що Мінфін спільно з роботодавцями та профспілками готовий напрацьовувати такий механізм фінансування, який би забезпечив добробут та захист наших громадян.