Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримала перший транш у 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС загальним обсягом 1 млрд євро

1 серпня, Україна отримала перші 500 млн євро в рамках виняткової сьомої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС, загальний розмір якої становить 1 млрд євро. Надходження другої частини у розмірі 500 млн євро очікується 2 серпня.

Кошти будуть спрямовані на фінансування першочергових потреб Держбюджету та сприятимуть збереженню фінансової стабільності в Україні. 

“Я щиро вдячний нашим партнерам за непохитну та системну підтримку України. Співробітництво Мінфіну та Уряду України з Європейськими колегами на всіх рівнях дозволило у найкоротші терміни забезпечити залучення кредитних коштів від  ЄС”, - зауважив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Загальна сума залученої Україною макрофінансової допомоги ЄС складатиме 7,21  млрд євро (з урахуванням отриманих протягом 2014 - 2022 років кредитних коштів в рамках шести реалізованих програм, та 1 мільярда євро в рамках нової виняткової програми МФД).

Нагадаємо, 1 липня 2022 року, Європейська Комісія оголосила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки у розмірі 1 млрд євро. Згодом таке рішення було підтримано Європейським парламентом та Радою ЄС.