Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Офіційні висновки щодо можливості приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту очікуються у липні, – DG TAXUD

Фінальна оціночна місія Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) завершила роботу щодо вивчення готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарам, а також застосовувати NCTS на міжнародному рівні.

«Євроінтеграція залишається одним із основних напрямів діяльності Мінфіну, у тому числі, впровадження європейських практик у митну справу. На національному рівні Україна застосовує процедуру спільного транзиту з листопада 2020 року. Навіть в умовах воєнного стану через збройну агресію РФ, здійснено всі необхідні кроки для приєднання до системи міжнародного застосування процедури спільного транзиту та NCTS. Тому маємо всі підстави сподіватися на позитивні висновки місії», – повідомив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Офіційні висновки щодо можливості запрошення України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту очікуються у липні 2022 року. Після приєднання український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями спільного транзиту, якими користуються підприємства європейського регіону в 35-ти країнах Конвенції. Окрім того, під час переміщення товарів у режимі спільного транзиту буде можливо працювати за принципом «один транспортний засіб – одна декларація – одна фінансова гарантія».

«Моніторингова місія визнала прогрес України у підготовці приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту, незважаючи на війну, що триває. Ми вітаємо досягнення у застосуванні NCTS на національному рівні, технічну готовність розпочати міжнародне застосування NCTS, впровадження ІТ-процесів для процедури спільного транзиту та початок впровадження фази 5 NCTS. Це дає впевненість, що, попри воєнні дії, Україна може виконати вимоги переходу до фази 5 NCTS синхронно з усіма країнами Конвенції. Місія приходить до висновку, що країна готова приєднатися до Конвенції, і вона рекомендуватиме Технічному комітету Конвенції надати Україні статус членства», – розповів керівник сектору транзиту / TIR, підрозділу митної політики DG TAXUD Міхаель Ратьє.

Місія працювала у форматі онлайн 23-24 червня. До її складу увійшли представники DG TAXUD та трьох країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту (Хорватія, Туреччина та Велика Британія), які також брали участь і у попередній оціночній місії, що дозволило оцінити очевидний прогрес України за півроку.

У роботі за програмою місії взяли участь представники Міністерства фінансів України, Держмитслужби, Офісу підтримки реформ при Мінфіні, Національного банку України, експерти Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM), представники від бізнесу та гарантів.

 «Для нас важлива як допомога міжнародних партнерів у підготовці системи та організації процесу підтримки спільного транзиту, так і сам факт проведення оціночної місії у цей час, в період воєнних дій. Це дає впевненість, що, попри війну, наші партнери серйозно ставляться до намірів України приєднатися до європейської транзитної процедури», – зазначив заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов.

Нагадаємо, що попередня оціночна місія, яка пройшла у листопаді минулого року, підтвердила повну технічну готовність України приєднатися до Конвенції.