Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Уряд спрямував додатково 6,5 млрд гривень на вакцинування дорослого населення від COVID-19

14 квітня 2021 року прийнято постанову Уряду про додаткове спрямування з державного бюджету коштів в обсязі 6,5 млрд грн на закупівлю вакцин від гострої респіраторної хвороби COVID-19. Це рішення в той же день погодив Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

З урахуванням відповідних видатків 2020 року загальний обсяг видатків державного бюджету на закупівлю вакцин від гострої респіраторної хвороби COVID-19 становить 11,4 млрд гривень.

Уряд вжив усіх заходів щодо забезпечення Міністерства охорони здоров’я України коштами для закупівлі вакцин та проведення до кінця 2021 року щеплення 70% дорослого населення, яке визначено із загальної чисельності населення 41,7 млн осіб згідно з даними Держкомстату станом на 01 січня 2020 року. Тобто планується охопити вакцинацією 24 млн осіб дорослого населення.

Для цього необхідно забезпечити надходження майже 48 млн доз вакцин із урахуванням 8 млн доз, що мають бути отримані безкоштовно в рамках механізму COVAX.

Водночас перед Міністерством охорони здоров’я стоїть досить серйозний виклик: забезпечити своєчасну закупівлю та поставку в Україну відповідної кількості вакцин та належно організувати вакцинацію для досягнення заявлених показників. Адже це майже 6 млн щеплень щомісяця з травня та до кінця 2021 року (в середньому понад 250 тис. щеплень у день) та охоплення двома дозами щеплень до кінця року 70% дорослого населення.