Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Інтеграція митних ІТ систем до MASP-C

11 квітня 2023 року у тестовому режимі Держмитслужба запустила Telegram Bot для сервісу «Єдинє вікно для міжнародної торгівлі». За допомогою цього боту вже можна отримувати сповіщення про статус поданих митних декларацій (прийняття до оформлення, відмова в прийнятті, оформлення, відмова в митному оформленні, перетин кордону); запитувати інформацію про залишок коштів на Єдиному казначейському рахунку. 

13 квітня 2023 року за підтримки програми EU4PFM у Держмитслужбі запрацював резервний центр опрацювання даних.

19 травня 2023 видано наказ Міністерства фінансів України № 263 «Про затвердження Положення про Єдину автоматизовану інформаційну систему митних органів, порядок і умови застосування її систем».

29 червня 2023 року видано Наказ Міністерства фінансів України № 355 «Особливості виконання митних формальностей під час застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням», який був розроблений за підтримки Проектного офісу реформ при Мінфіні та проекту EU4PFM. Аналіз значення Наказу для впровадження нових ІТ-інструментів митних спрощень див. тут.

З 20 жовтня 2023 року підприємства, які отримали авторизацію на застосування спрощення “процедура випуску за місцезнаходженням”, можуть здійснювати частину митних формальностей самостійно завдяки Автоматизованій системі митного оформлення (АСМО).

23 жовтня 2023 року Держмитслужба запровадила нову, повністю електронну, систему управління гарантіями (GMS), де гаранти зможуть передавати всі види гарантій в електронному вигляді, а також у безпаперовій формі вносити зміни та відкликати їх. 11 січня 2024 року Держмитслужба остаточно перейшла на нову систему управління гарантіями (GMS).

29 березня 2024 року надано можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» шляхом подання електронної митної декларації М-16. Відтепер громадяни можуть декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфона.

З 28 березня 2024 року з ініціативи Плану відновлення України Держмитслужба розпочала модернізацію системи Help Desk для підтримки бізнесу під час проходження митних процедур. Майбутній Help Desk має на меті оптимізувати час відповіді на запити. Тож така ініціатива сприятиме підвищенню продуктивності, що у свою чергу поліпшить митні процедури та процеси. Центр підтримки є інтерфейсом для взаємодії між бізнес-суб'єктами та Державною митною службою України. Він буде вирішувати інциденти, що виникають у разі відмов або помилок у інформаційних системах.

18 квітня 2024 року у повному обсязі набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 04.01.2023 №6 «Про оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень і затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа».

16 червня 2024 року Держмитслужба відкрила інформацію щодо експортно-імпортних операцій суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у форматі відкритих даних через АРІ. Відтепер дані митних декларацій (знеособлені) можна скачати легально, в режимі реального часу, а також автоматизувати низку завдань щодо їх аналізу.

З 1 серпня 2024 року вісім пунктів пропуску для автомобільного сполучення на українському кордоні почали використовувати нову автоматизовану систему для митного оформлення, яка замінить чинну АСМО «Інспектор». З червня місяця систему тестували на митному посту «Ужгород автомобільний». Тестування продемонструвало значне скорочення часу митного оформлення транспортних засобів та збільшення пропускної здатності пунктів пропуску без збільшення штатної чисельності працівників. По пасажирському напрямку пропускну спроможність збільшено приблизно на 25-30%, по вантажному напрямку на більш ніж 35%. З 15 серпня нова система впроваджена у всіх автомобільних пунктах пропуску на державному кордоні. 

З лютого 2024 р. для розвитку та забезпечення співставності митних ІТ систем з аналогічними системами ЄС розроблено та реалізується Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Держмитслужби на основі Багаторічного плану електронної митниці ЄС (MASP-C), який затверджено рішенням Комітету з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами (протокол від 19.01.2024 № 6), реалізованим наказом Міністерства фінансів України від 09 лютого 2024 року № 63 «Про реалізацію рішення Комітету з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами».

*матеріал розроблено за підтримки Проектного офісу реформ при Мінфіні