Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Банк розвитку Ради Європи

Банк розвитку Ради Європи (далі – БРРЄ) є багатосторонньою фінансовою установою, яка має виключно соціальну спрямованість.

БРРЄ був створений у 1956 році з метою вирішення європейськими країнами питань, пов’язаних із соціально-спрямованою реінтеграцією біженців, переміщених осіб та мігрантів.

Ініціаторами створення БРРЄ виступили 8 країн – Бельгія, Греція, Ісландія, Італія, Люксембург, Німеччина, Туреччина та Франція.

У рамках мандату із зміцнення соціальної єдності та згуртованості в Європі БРРЄ через свою фінансову діяльність сприяє утвердженню цінностей та принципів Ради Європи.

Водночас, Банк має окремий юридичний статус і є фінансово незалежним від РЄ. У рамках інституційних зав’язків Банку з Радою Європи Генеральний секретар РЄ висловлює думку щодо прийнятності, з точки зору політичних та соціальних цілей РЄ, всіх проектів, які вносяться на розгляд БРРЄ.

Поточна діяльність Банку в Україні розподілена за такими секторами: покращення умов життя, охорона здоров’я та підтримка малого та середнього бізнесу.

Прийняттям Закону України «Про членство України в Банку розвитку Ради Європи та приєднання до Третього протоколу до Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи» було завершено процедуру приєднання до БРРЄ. Таким чином Україна офіційно стала 43-м членом Банку.

Станом на 01 січня 2025 року проектний портфель БРРЄ у державному секторі складає 2 проекти загальним обсягом 200 млн євро.

В рамках реалізації цих проектів станом на 01 січня 2025 року вибрано 115,8 млн євро, в т .ч. у 2024 році - 115,8 млн євро.

Використання коштів в рамках реалізації цих проектів БРРЄ станом на 01.01.2025