Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Інтеграція митного законодавства до права ЄС

За останні роки в митному законодавстві України було імплементовано ряд інструментів, що використовуються країнами ЄС:

  • Україна стала договірною стороною Конвенції Пан-Євро-Мед про правила походження товарів з лютого 2018 р. та застосовує її у торгівлі з країнами ЄС з січня 2019 р.;
  • адаптовано процедуру митного захисту прав інтелектуальної власності з червня 2020 р.: у 2019 р. прийнято розроблений Мінфіном Закон, а у 2020 р. - видано накази, які передбачають єдиний підхід та порядок застосування митними органами заходів захисту порушенні прав інтелектуальної власності та вдосконалено порядок реєстрації прав інтелектуальної власності у митному реєстрі. Митний захист прав інтелектуальної власності – це залучення інвестицій та ознака цивілізованого ведення бізнесу, про що було відзначено в дослідженні, проведеному Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
  • запроваджено програму АЕО з серпня 2020 р.: у 2019 р. прийнято розроблений Мінфіном Закон, а у 2020 р. – постанову КМУ, якою встановлено порядку та процедуру отримання статусу АЕО (згодом оновлено постановою КМУ від 27.09.2022 №1092).

 З Прогресом українського бізнесу в нарощенні авторизацій АЕО можна ознайомитись по посиланню;

  • синхронізовано різні компоненти системи митних спрощень та переваг: транзитні спрощення та спрощення для інших митних режимів, для АЕО та підприємств без такого статусу; 
  • запроваджено європейську процедуру прийняття митних рішень по заяві;
  • запроваджено транзитні спрощення МДП та дозволено використання NCTS для внутрішнього транзиту з липня 2023 р.;
  • Україна приєдналася до Програми ЄС «Митниця» у 2023 р. 
  • Єврокомісія системно надає високу оцінку результатам наближення митного законодавства України до митного права ЄС за напрямком «Митний союз», що підтверджується відповідними висновками в лютому 2023 р., листопаді 2023 р.

У серпні 2024 р. керівництво Міністерства фінансів України на зустрічі з послами країн-членів G7 підтвердило: реформування Держмитслужби є одним із пріоритетів України у процесі інтеграції в ЄС.

*матеріал розроблено за підтримки Проектного офісу реформ при Мінфіні