Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Міністерство фінансів та Національний банк ухвалили рішення про виведення "Родовід банку" з ринку

25 лютого Правління НБУ за погодженням з Міністерством фінансів ухвалило рішення про визнання неплатоспроможним ПАТ "Родовід Банк" та передачу його до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Дане рішення прийняте на виконання Стратегії розвитку державних банків, що було ухвалено Кабінетом Міністрів 11 лютого 2016 року.

ПАТ "Родовід банк" було капіталізовано державою у 2009 році, у 2011 році йому було надано статус санаційного банку. Однак за 7 років перебування у власності держави банку не вдалося ані врегулювати питання проблемних активів, ані розвинути санаційну модель, яка була б успішною, а існування "Родовід банку" як окремого банку без надання підтримки державою - можливою.

Таким чином, з метою раціонального підходу до використання державної власності та коштів бюджету, було ухвалене рішення про виведення цього банку з ринку.


Довідка

АТ «Родовід Банк» постраждав від фінансової кризи, втративши ліквідність та здатність обслуговувати клієнтів. У березні 2009 року в банк була введена тимчасова адміністрація. В 2009 року Уряд прийняв рішення про капіталізацію банку державою та збільшив капітал банку на 8,4 млрд. грн. Ще 3,95 млрд. грн. банк отримав від держави у 2011 році. В результаті збільшення капіталу частка держави в АТ «Родовід Банк» склала 99,9%.

Таким чином, за період з 2009 по 2011 роки АТ «Родовід Банк» у зв’язку з необхідністю стабілізації банківської системи України і захисту інтересів вкладників, був капіталізований державою на загальну суму 12,35 млрд. грн. Завдяки капіталізації банку було забезпечено розрахунки майже на 10 млрд. грн. за вкладами фізичних осіб, як самого банку, так і переданих зобов’язань перед вкладниками ТОВ «Укрпромбанк».

З 2011 року АТ «Родовід банк» здійснював свою діяльність у статусі санаційного банку відповідно до розпорядження КМУ №880-р від 14.09.2011, Положення НБУ 23.12.2011 № 471 та ліцензії санаційного банку №1 від 15.06.2012.

Передбачалось, що завданням діяльності санаційного банку буде проведення ефективної роботи з активами банків державного сектору та повернення, протягом 5 років, державних коштів, вкладених у капіталізацію банку.

Проте, поставленого завдання не було досягнуто. По-перше, через те, що на законодавчому рівні так і не було створено механізмів передачі та реалізації проблемних активів банків державного сектору, що є необхідним для ефективної роботи санаційного банку. По-друге, в якості санаційного банку «Родовід Банк» показав низьку результативність роботи з власними активами. Протягом діяльності банку як санаційного, доходи банку по суті покривали лише його адміністративні витрати, держава не мала жодних дивідендів від його діяльності.