Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Уряд схвалив рішення про залучення гранту на 4.5 млрд дол. США

Сьогодні, 18 листопада 2022 року, на засіданні Уряду прийнято рішення про залучення гранту на бюджетну підтримку від Цільового фонду багатьох донорів у розмірі 4,5 млрд дол. США як третього додаткового фінансування для Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

Зазначені грантові кошти надано Сполученими Штатами Америки та направлено до Цільового фонду багатьох донорів у рамках Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

Також на засіданні Уряду підтримано проект Розпорядження Президента України «Про утворення делегації України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) щодо укладення Угоди про грант Цільового фонду багатьох донорів, а також уповноваження Міністра фінансів України Сергія Марченка на підписання цієї Угоди».

Залучені грантові кошти від Цільового фонду багатьох донорів у розмірі 4,5 млрд дол. США буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, таких як оплата житлово-комунальних послуг, підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо.

Довідково

На сьогодні в Україні впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) Проект «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» на загальну суму 6,3 млрд дол. США та 1,441 млрд євро (позики МБРР, кредити МАР, гранти Цільового фонду багатьох донорів). Ці кошти спрямовано на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, а також оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій як на національному, так і регіональному рівнях.