Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Рада ЄС затвердила План України: найближчим часом до держбюджету надійде 1,9 млрд євро у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility

Сьогодні Рада Європейського Союзу з економічних та фінансових питань схвалила План України у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки.

Таким чином, процедура для запуску прямої бюджетної підтримки в межах першого компоненту Ukraine Facility майже завершена. Найближчим часом Україна отримає 1,9 млрд євро безумовного фінансування. Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України. 

Очікується, що загалом фінансова допомога від ЄС у 2024 році сягне 16 млрд євро, із яких 3 млрд євро – гранти.

Нагадаємо, що у березні-квітні до державного бюджету вже надійшло два транші перехідного фінансування обсягом 6 млрд євро.

“Вдячний європейським партнерам за необхідне та своєчасне рішення. План України визначає ключові реформи та інвестиції, які сприятимуть сталому економічному зростанню країни. Впровадження індикаторів плану також забезпечить основу для реалізації ефективного відновлення, реконструкції та модернізації України і наблизить до інтеграції в ЄС”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Документ розроблявся за стандартами та вимогами ЄС в постійних консультаціях з Єврокомісією. Значна частина передбачених реформ узгоджується з іншими програмами підтримки МВФ, Світового банку, а також євроінтеграційними завданнями тощо. 

Міністерство фінансів України відповідальне за три напрями Плану: управління державними фінансами, боротьбу з відмиванням грошей і фінансові ринки. Мінфін також є співвиконавцем у розділах управління державними активами, людський капітал, бізнес-середовище, децентралізація та регіональна політика, транспорт, агропродовольчий сектор, управління критично важливими матеріалами.