Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Спільне комюніке за підсумками засідання Керівного комітету Багатосторонньої Координаційної Платформи донорів для України 10 квітня 2024 року

Члени Керівного комітету Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України зустрілися в Києві 10 квітня, щоб підтримати термінові та довгострокові потреби України у фінансуванні. Члени Платформи знову підтвердили свою непохитну підтримку України та рішучість залишатися єдиними в засудженні незаконної, невиправданої та неспровокованої агресії росії проти України.

Україна пояснила, що загальні потреби зовнішнього бюджетного фінансування на 2024 рік становлять щонайменше 37,2 млрд доларів США. Члени Платформи відзначили важливість забезпечення можливості для України покрити свої потреби у бюджетному фінансуванні у 2024 та 2025 роках. З огляду на успішне завершення третього перегляду програми МВФ для України, Канада оголосила про свою нову програму підтримки для України, включаючи 2 мільярди канадських доларів, виділених у березні на макроекономічну підтримку у 2024 році. Європейський Союз у свою чергу оголосив, що в березні виділив 4,5 мільярда євро бюджетної підтримки в межах програми Ukraine Facility. У березні Японія та Велика Британія спільно підтримали нову позику на 1,5 мільярд доларів США від Світового банку для України. У лютому Японія також виділила грант у розмірі 470 мільйонів доларів США для підтримки бюджетної ситуації в Україні. Члени Платформи домовилися продовжити обговорення фінансування бюджету на 2024-2025 роки на міністерських зустрічах країн G7 і відслідковувати зрушення щодо дефіциту, що залишився.

Члени Платформи також обговорили підтримку якнайшвидшого відновлення та відбудови України і підтримали новий підхід до управління державними інвестиціями (Public Investment Management framework), який визначить інвестиційні пріоритети України. Члени Платформи також обговорили зобов’язання щодо покриття нагальних потреб України на 2024 рік на ранньому етапі відновлення, включаючи зростаючу потребу в захисті енергетичної інфраструктури, терміновому ремонті та розвитку замінних потужностей в енергетичному секторі, щоб забезпечити довгострокову економічну стійкість і зростання. Японія повідомила про підсумки японсько-української Конференції зі сприяння економічному зростанню та відбудові, що пройшла 19 лютого, зокрема про підписання 56 документів про співпрацю.

Наголошуючи на важливості залучення приватного сектору, члени погодилися започаткувати на Конференції з відновлення України в Берліні Консультативну раду бізнесу. Ця рада спрямована на надання необхідних консультацій Платформі донорів та обмін досвідом для підтримки покращення інвестиційного клімату в Україні, залучення інвестицій приватного сектору та зміцнення українського малого і середнього бізнесу.

Члени Керівного комітету також обговорили підтримку впровадження реформ в Україні, що лежать в основі економічного відновлення, включаючи, але не обмежуючись, верховенством права та антикорупційною реформою, що допоможуть покращити бізнес-клімат, сприятимуть залученню інвестицій та створять міцну основу для сталого та інклюзивного економічного зростання. Члени підтримали ухвалення Урядом України Плану для Ukraine Facility та розробку Матриці реформ України як інструменту для пріоритезації та визначення послідовності реформ, що сприяють розвитку та зростанню приватного сектора, а також допомагають ефективніше координувати міжнародну технічну допомогу, що обговорювалося на конференції з реформ у заході організованому Вілтон-Парк. Під час свого візиту Члени Платформи також обговорили вищезгадані питання з представниками бізнесу та громадянського суспільства.

Члени Керівного Комітету підтримали рішення працювати над  системною взаємодією з українським та міжнародним громадянським суспільством в межах Платформи.

З огляду на майбутню діяльність, члени Керівного комітету Платформи підтвердили такі цілі на 2024 рік:

1. Зберегти макроекономічну та фінансову стабільність шляхом надання прямої бюджетної підтримки;

2. Підтримати Україну для покриття критичних потреб у захисті енергосектору, аварійному ремонті та відновленні;

3. Розробити єдиний портфель пріоритетних проєктів раннього відновлення в межах системи управління державними інвестиціями відповідно до стратегічного бачення економічного відновлення України, в тому числі на основі Плану для Ukraine Facility та результатів Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA3);

4. Вдосконалити та підтримати впровадження єдиного портфелю пріоритетних, послідовних коротко- та середньострокових реформ та критичних заходів для уможливлення економічного відновлення, прискорення економічного зростання та підтримки євроінтеграційного шляху України, з використанням Матриці реформ як основного інструменту;

5. Розробити конкретні та обмежені у часі заходи в межах Плану дій  управління державними інвестиціями для всеохоплюючого вдосконалення управління державними інвестиціями. А  також розробити спеціальні плани дій для усунення поточних прогалин у моніторингу допомоги та спроможності її поглинання в рамках спеціальних робочих груп і галузевих консультацій;

6. Створити умови для сприяння підтримки приватного сектору та участі приватного сектора у відбудові, включаючи усунення перешкод для інвестицій, таких як відсутність страхування політичних ризиків.

Багатостороння координаційна платформа донорів для України продовжить підтримувати надійні та ефективні формати координації допомоги, аби гарантувати, що донори покриють найпріоритетніші потреби України. Члени Платформи об’єднані однією метою та налаштовані на  внесення вагомого вкладу в розвиток, стабільність та процвітання України. Ми з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі на міністерському рівні.

Постійними членами Платформи є Італія, Канада, Європейська комісія, Франція, Німеччина, Японія, Україна, Велика Британія та США. Тимчасовими членами є Республіка Корея, Нідерланди, Норвегія та Швеція.