Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розвитку АТ «Державний ощадний банк України» на 2021 – 2024 роки

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку АТ «Державний ощадний банк України» на 2021 – 2024 роки*. Проект Стратегії розроблено правлінням та затверджено наглядовою радою Ощадбанку.

«Схвалення Стратегії розвитку Ощадбанку забезпечить його належне функціонування, сприятиме ефективному управлінню, захисту прав вкладників, кредиторів та держави як акціонера. Одним із пріоритетів Уряду є реформування державного банківського сектору, і Мінфін здійснює цілеспрямовані кроки для побудови надійної та конкурентоспроможної банківської системи», – прокоментував заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Стратегією розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки передбачено продовження його функціонування як провідного універсального банку України, насамперед, окреслено такі основні складові:

  • бізнес-модель: універсальний банк, що зміцнює свої позиції у  роздрібному кредитуванні та комісійних продуктах,  зберігає провідні позиції в сегментах корпоративного бізнесу та  мікро, малому та середньому бізнесі, зі зменшенням частки державних підприємств;
  • операційна модель: розвинута лінійка цифрових продуктів, включаючи галузеві продукти, що будуть надаватись через цифрові канали та автоматизовані процеси;
  • фінансова стійкість: операційна ефективність та сталий рівень прибутковості Ощадбанку. 

У схваленій Стратегії зазначено, що Ощадбанк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку – близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал – близько 15% та співвідношення витрат до доходів – менше 65%.

Завдяки ефективному управлінню непрацюючими активами Ощадбанк урегулює рівень непрацюючих активів та послідовно скоротить їх частку до 10%.

Також Стратегією визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій.

Діджиталізація Ощадбанку до 2024 року включає в себе завершення процесу цифровізації послуг для клієнтів і внутрішніх процесів, а також забезпечення конкурентної швидкості запуску нових продуктів.

Окрім того, передбачається приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що у подальшому забезпечить входження міжнародних фінансових організацій до капіталу Ощадбанку.

Рішення Уряду прийнято відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність».

_____________________

*Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»