Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко виступив на Пленарному засіданні Ради Керуючих ЄБРР. Обговорено пріоритети ЄБРР на наступні 5 років

На полях 34-х щорічних зборів та бізнес-форуму ЄБРР, що проходять цьогоріч в Лондоні, Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у Пленарному засіданні Ради Керуючих ЄБРР та виступив з промовою. Український Міністр фінансів є Керуючим Банку від України. 

Сергій Марченко подякував Президентці ЄБРР Оділь Рено-Бассо та Раді Керуючих за непохитну та рішучу підтримку України за весь час співпраці та, зокрема, від початку повномасштабного російського вторгнення, а також за суттєве збільшення інвестицій з метою підтримки діючих та нових проєктів Банку в Україні. 

Міністр фінансів України зауважив, що на сьогоднішній день ЄБРР залишається одним із найбільших інституційних інвесторів України та відіграє значну роль у реконструкції та відновленні країни. 

Ключові тези з виступу Сергія Марченка:

Завдяки тісній співпраці Банку з Урядом України вдалось забезпечити стабільну роботу і відновлення ключових суб’єктів критичної інфраструктури та безперебійне проходження опалювальних сезонів з 2022 по 2025 роки. 

Наразі ми маємо значний прогрес у реалізації наших спільних проєктів та цінуємо увесь спектр допомоги, яку надає Україні Банк в ці часи невизначеності, починаючи від проєктного фінансування у державному, приватному секторах до підтримки у впровадженні пріоритетних реформ у фінансовій, енергетичній, інфраструктурній та інших сферах.

Загальний обсяг спрямованого Україні фінансування ЄБРР за весь період співпраці становить понад 22 млрд євро. А від початку повномасштабної війни Україна отримала понад 7 млрд євро від Банку. 

На сьогодні портфель діючих проєктів ЄБРР у державному секторі складається з 12 проєктів із загальним обсягом кредитування - 2,4 млрд євро, більша частина з яких – 60% – у енергетичному секторі.

Тема цьогорічних Щорічних зборів - “Розширюємо обрії, зміцнюємо зусилля” - відображає як географічне розширення, так і поглиблення зобов’язань, включно з готовністю суттєво збільшити інвестиції у відновлення України.

ЄБРР залишається зосередженим на забезпеченні стійкості у всіх країнах своєї діяльності.

Сьогодні Україна є яскравим прикладом такої стійкості: попри загрозу з боку росії, вона зуміла зберегти економічну стабільність і успішно пройшла вже сім переглядів програми EFF МВФ - уперше в історії співпраці України з Фондом.

У зв’язку з ухваленим сьогодні рішенням про прийняття нових членів до ЄБРР, Україна вітає нових акціонерів Банку з Африканського континенту - регіону, з яким Україну пов’язують давні торговельні відносини.

Попри атаки росії, українські фермери продовжують забезпечувати експорт агропродукції до країн Глобального Півдня, зберігаючи ключову роль України в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.

Україна повністю підтримує Стратегічну та капітальну базу (Strategic and Capital Framework) ЄБРР на 2026-2030 роки. Це документ, що чітко визначає пріоритети ЄБРР в умовах вкрай нестабільного зовнішнього середовища.

Український Уряд сподівається, що цей рамковий документ і надалі сприятиме задоволенню потреб України як у воєнний час, так і в період післявоєнного відновлення, забезпечуючи при цьому баланс з іншими важливими цілями Банку – розширенням діяльності в Африці на південь від Сахари, кліматичним порядком денним і розвитком приватного сектору.