Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін: Цього року вперше стала доступною безоплатна послуга з репродуктивних технологій обсягом 1,9 млрд грн

Вперше у 2024 році в межах програми медичних гарантій стала доступною безоплатна послуга із лікування безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. На цей напрям за програмою медичних гарантій передбачено 1,87 млрд гривень.

Адже народжуваність в Україні за останні роки значно знизилась, труднощі з настанням природної вагітності наявні у кожної 5-тої української пари. Водночас війна поглибила кризу та спричинила посилення міграції, а також падіння рівня народжуваності. Від початку війни рівень народжуваності зменшився на 28 %.

Наразі з Національною службою здоров’я України укладено договори на надання таких послуг у 15 закладах охорони здоров’я м. Києва, Львова, Дніпра, Чернівців, Рівного, Одеси й Івано-Франківська.

До програми залучено 15 закладів, які нині в Україні є лідерами впровадження репродуктивних технологій. Із яких 12 – приватні, що свідчить про обгрунтований тариф і перспективність надання такої послуги. Також до надання таких послуг планують доєднатися загальнодержавні заклади МОЗ.

«Мінфін спільно з МОЗ ініціювали запровадження в Україні нової безоплатної послуги з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Відтепер українці зможуть безкоштовно скористатись цією послугою. Адже доступність такої допомоги є дуже важливою і вже зараз слід подбати про демографічну ситуацію в нашій державі, яка є невтішною щодо проблем старіння нації. До цього, на жаль, призводять як природні фактори, так і війна. Сподіваємось, що передбачена у 2024 році новація щодо застосування допоміжних репродуктивних технологій сприятиме покращенню демографічної ситуації, підвищить рівень народжуваності та забезпечить підтримку стійкості сімейного благополуччя», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Перелік закладів, що уклали договори з НСЗУ, із адресами місць надання послуг можна переглянути за посиланням.