Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін: Видано перший сертифікат АЕО в Україні

Сьогодні в Міністерстві фінансів України відбулося вручення першого в Україні сертифікату Авторизованого Економічного Оператора (АЕО). Статус АЕО набула компанія ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», яка успішно отримала авторизацію АЕО в Україні відповідно до європейської практики та стандартів.

Такий сертифікат підтверджує право на використання спрощених процедур з митних питань. Дана ініциатива є одним із перших євроінтеграційних проектів Держмитслужби.

У заході взяли участь Міністр фінансів України Сергій Марченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, Голова Держмитслужби Павло Рябікін, представники бізнесу.

"Митні органи не мають бути бар'єром при перетині кордону. Ця практика відходить в минуле. Ми підтримуємо чесний бізнес і максимально полегшуємо митні процедури для добросовісних імпортерів та експортерів.

Статус АЕО - це найвищий ступінь довіри митниці до підприємств у вигляді надання їм спеціальних спрощень та переваг при здійсненні митних формальностей" - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

"Також це – важливий євроінтеграційний проект, який сприяє наближенню митного законодавства України до європейських стандартів, спрощує міжнародну торгівлю та підвищує конкурентну привабливість українських підприємств", - додав він.

В свою чергу, Голова Держмитслужби Павло Рябікін зазначив: "АЕО – це програма співпраці митниці і бізнесу. Митниця має довіряти доброчесним підприємцям. Програма Авторизованого економічного оператора переводить цю довіру у практичну площину. Крім того, сертифікат №1 документально засвідчує, що Україна виконала одне зі своїх зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС – запровадила програму Авторизованого економічного оператора".

Програму АЕО запроваджено Всесвітньою митною організацією у 2005 році шляхом ухвалення Рамкових стандартів безпеки і полегшення світової торгівлі. На сьогодні програми АЕО реалізовані у 97 країнах світу. Ще 20 – їх впроваджують.

Довідково

Запровадження Україною програми АЕО передбачено Угодою про асоціацію з ЄС. Україна виконала це зобов'язання.

Робота над нормативно-правовою базою тривала з 2015 року. У 2019 році були прийняті зміни до Митного кодексу України, які стали законодавчим підґрунтям для впровадження програми АЕО в Україні.

Прийнятий закон відповідає європейському законодавству та практиці з питань АЕО.

Протягом 2020 року Мінфіном спільно з Держмитслужбою за сприяння Офісу підтримки реформ при Мінфіні та програми EU4PFM забезпечено підготовку та прийняття необхідної підзаконної нормативно-правової бази.

Це дозволило восени минулого року прийняти першу заяву про надання авторизації АЕО.


Детально про те, як отримати сертифікат, можна ознайомитися за посиланням