Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін залучив перший транш за спільним з Європейським інвестиційним банком проектом для підтримки агропідприємств

Міністерство фінансів розпочало реалізацію кредитної програми для малих та середніх підприємств аграрного сектору в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Проект спрямований на розширення доступу агропідприємств до доступного фінансування через банківське кредитування, зокрема на комплексну підтримку ланцюгів створення доданої вартості в аграрній галузі, а саме переробка зернових та олійно-жирових культур, а також рибне господарство та аквакультура.

Проект реалізується через низку комерційних банків, відібраними та погодженими спільно з ЄІБ, що дає можливість спрямувати кредитні коштів на привабливих умовах для аграріїв. На сьогодні реалізація Проекту перебуває в активній фазі та узгоджені перші кредитні угоди банків-учасників.

«Розвиток малого та середнього бізнесу в аграрному секторі має велике значення для підвищення конкурентоспроможності економіки України та її стійкого зростання, а також для нарощування експорту агропродукції українських виробників, впровадженню найкращих доступних європейських технологій та методів управління. Міністерство фінансів України активно працює над підвищенням ефективності державної підтримки фермерів і кошти Європейського інвестиційного банку допоможуть створити необхідне джерело їхньої сталої підтримки через банківське кредитування», - зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Довідково:

З вересня 2019 року триває відбір банків для участі у спільному проекті України та Європейського інвестиційного банку «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Для участі у Проекті банк-претендент повинен відповідати вимогам, що затверджені постановою Уряду від 10.07.2019 №606 “Питання реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком Проекту “Основний кредит для аграрної галузі - Україна” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/606-2019-%D0%BF#Text), та надати офіційний лист за підписом уповноваженої особи із зазначенням очікуваного обсягу фінансування в рамках Проекту разом з документами, перелік яких затверджено вищезазначеною постановою Уряду.

Додаткову інформацію щодо участі у Проекті можна отримати звернувшись за тел. (044) 247-89-65 та на сайтах Мінфіну (https://mof.gov.ua/storage/files/Press_release_AGRI_FOOD_APEX.pdf) та Координатора Проекту (АТ «Укрексімбанк») https://www.eximb.com/ua/business/financial/spilni-programy-ukrayiny-ta-eib/spilnij-proekt-ukraini-ta-eib-na-pidtrimku-agrarnoi-galuzi-agri-food-apex/.