Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Повернення коштів учасникам пробного ЗНО буде проводитись з 1 липня 2020 року через «ПриватБанк»

Для уникнення будь-яких незручностей для учасників пробного ЗНО при поверненні їх коштів, сплачених за кожен навчальний предмет, Уряд запланував проведення виплат у період з 1 липня до 1 грудня 2020 року через відділення ПриватБанку. 

З метою вчасного та повноцінного повернення коштів тим, хто їх сплатив, Мінфін спільно з МОН напрацював найбільш спрощену процедуру повернення коштів через  «Приватбанк», що має найбільш розгалужену мережу відділень та знаходиться найближче до місця проживання учасників пробного ЗНО.

Головним розпорядником коштів є Міністерство освіти і науки України, що має укласти відповідний договір із «ПриватБанком».

Механізм повернення коштів:

1. Український центр оцінювання якості освіти України до 30 червня формує та передає базу даних МОН. До бази внесено інформацію, зокрема, про унікальний номер учасника пробного ЗНО, що складається з 10 цифр. Це дозволяє правильно ідентифікувати особу. Також у базі наявні інша важлива інформація (ПІБ учасників; контактні номери телефонів; зазначені суми, що підлягають поверненню).

2. МОН до 1 липня 2020 року передає цю базу «ПриватБанку». 

3. Якщо Ви є клієнтом «Приватбанку», банківська установа перевірить надану МОН базу й автоматично перерахує необхідну суму коштів на Ваш рахунок.
Якщо у Вас немає рахунку у «Приватбанку», то Вам на номер телефону надійде смс-повідомлення з інформацією, що банк відкрив картку і перерахував на неї кошти. Для отримання картки необхідно прийти у відділення та предʼявити документ, що підтверджує особу. Важливо: звернутися до відділення для отримання картки необхідно не пізніше 1 грудня 2020 р.

Додатково:

- Для участі у пробному ЗНО у 2020 році зареєструвались близько 219 тисяч здобувачів освіти. Загальна кількість пробних тестувань ЗНО мала становити більше 362 тисячі (тобто, окремі учні зареєструвались для проходження пробного ЗНО з декількох предметів).

- Всього з держбюджету планується повернути учасникам пробного ЗНО 52 млн 450 тис гривень.