Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Прес-реліз стосовно апеляційної скарги у справі щодо єврооблігацій у провадженні Верховному Суді Сполученого Королівства

Україна вступила та бере участь у розгляді справи, що стосується доктрини примусу за англійським правом, яка перебуває у апеляційному провадженні у Верховному Суді Сполученого Королівства.

15 червня 2020 року Верховний Суд Сполученого Королівства повідомив Україні та Росії про те, що до винесення Рішення у справі щодо єврооблігацій на суму 3 млрд доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року, Верховний Суд спочатку розгляне апеляційну скаргу в іншій справі − Пакистан Інтернешнл Ейрлайн Корпорейшн проти Таймз Тревел (Сполучене Королівство) Лтд (справа «Таймз Тревел»). Апеляція у справі «Таймз Тревел» стосується питань існування та сфери правозастосування доктрини примусу «через законний акт» за англійським правом.

Верховний Суд вирішив відкласти винесення Рішення у справі щодо так званих російських єврооблігацій, оскільки аргумент захисту щодо примусу є однією із ліній захисту України проти позову Росії. Отже, Верховний Суд вважає, що його рішення у справі «Таймз Тревел», яким буде уточнено деякі аспекти правової доктрини примусу, може мати певний вплив на те, як він буде діяти, коли прийде час вирішувати апеляцію у справі щодо російських єврооблігацій.

Як Україна, так і Росія (що діє через свою Довірену особу), звернулись до Верховного Суду та отримали дозвіл на вступ у справу «Таймз Тревел», що перебуває на стадії апеляційного розгляду у Верховному Суді. Слухання зазначеної апеляційної справи у Верховному Суді відбулось вчора та сьогодні. Україна та Довірена особа надали Суду свої стислі письмові та усні пояснення.

Команда юридичних радників України привела вагомі правові аргументи України та представила її правову позицію перед колегією у складі п'яти високоповажних Суддів Верховного Суду, четверо з яких також брали участь у вирішенні апеляції у справі щодо російських єврооблігацій у грудні минулого року.

Після завершення слухання судді повідомили, що винесення рішення було відкладено на більш пізню дату. Малоймовірно, що судді винесуть рішення до кінця цього року.

Наразі невідомо, яким чином Верховний Суд вирішить продовжити вирішення спору у апеляції у справі щодо російських єврооблігацій. Зокрема, чи будуть сторони надавати Суду свої подальші письмові та/або усні пояснення стосовно Рішення у справі «Таймз Тревел» (щойно це рішення буде проголошено) та його значення чи іншого впливу на справу щодо російських єврооблігацій, до винесення Верховним Судом свого Рішення у цій справі. З огляду на розвиток подій, пов'язаних із апеляцією у справі «Таймз Тревел», існує велика ймовірність того, що Рішення Верховного Суду у справі щодо російських єврооблігацій буде постановлене у певний момент часу вже у 2021 році.

Україна довіряє англійському судочинству та, як і раніше, впевнена у досягненні позитивного для України результату у судовому процесі, що був розпочатий за вказівкою Росією з метою реалізації масштабнішої стратегії зі здійснення Росією незаконної та протиправної агресії проти України. Україна підтверджує свій намір рішуче протистояти цьому прояву агресії з боку Росії.