Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Призначено нового голову Державної фіскальної служби України та його заступників

Сьогодні на своєму позачерговому засіданні Кабінет міністрів призначив новим головою Державної фіскальної служби Романа Насірова. Таким чином завершила свою роботу Рада з відбору нового голови Державної фіскальної служби, яку за дорученням прем’єр-міністра створило Міністерство фінансів. До складу Ради увійшли як представники Міністерства, так і представники іноземного та українського бізнесу, а також громадськості.


«Міністерство фінансів забезпечило перший прозорий відбір голови ДФС в історії України, та зробило все можливе для залучення до участі у конкурсній процедурі якомога більшої кількості високопрофесійних кандидатів, - зазначила під час спеціального брифінгу, присвяченого цьому призначенню, Міністр фінансів Наталія Яресько. - Зокрема, аби забезпечити достатній час для подання документів всіма бажаючими, Кабінет міністрів за пропозицією Мінфіну подовжував його терміни. А для залучення якомога більшої кількості професійних кандидатів ми запросили до співпраці три міжнародні рекрутингові агенції».
Також, аби забезпечити здатність голови ДФС повністю реалізувати очікувані зміни у роботі цього органу, сьогодні Кабінет Міністрів за пропозицією новопризначеного керівника ДФС затвердив на посадах двох його заступників. Ними стали Костянтин Лікарчук, який буде опікуватися митницею, та Сергій Білан, що опікуватиметься податковою міліцією.


Новому керівництву ДФС доручено якомога швидше впровадити реальні зміни у роботі цього органу, зокрема:
забезпечити порядок в роботі фіскальних органів та зменшити корупцію в них;

змінити всю вертикаль керівництва ДФС на рівні областей та центральних органів,

забезпечити прихід на ці посади нових кадрів з незаплямованою репутацією, що зможуть поламати корупційні схеми;

збільшити надходження податків за рахунок детінізації економіки та боротьби з податковими ямами;

збільшити надходження до бюджету за рахунок боротьби з контрабандою;

«Це ті зміни, що має дуже швидко відчути кожен громадянин, кожне підприємство в країні», - зазначила з цього приводу Наталія Яресько. В свою чергу, новий керівник ДФС Роман Насіров запевнив, що він вже має розроблену тактику і стратегію покращення роботу ДФС, що дозволить зробити її дійсно сервісною службою. «Мої першочергові кроки (на новій посаді) - це боротьба з корупцією, наповнення державного бюджету, поліпшення адміністрування податків та реальний діалог з їх платниками», - розповів очільник ДФС.

Ключові факти про конкурсний відбір нового керівника ДФС:

Для забезпечення прозорого відбору нового голови ДФС Міністерство фінансів створило Раду з відбору голови ДФС, до складу якої увійшли як представники Міністерства, так і представники іноземного та українського бізнесу, а також громадськості. Для участі у конкурсі подали свої документи 67 кандидатів. 20 з них не відповідали базовим вимогам відбору та законодавству про державну службу. З іншими 47 кандидатами Рада з відбору кандидатів провела особисті співбесіди, та методом голосування вибрала 12 найсильніших з них. 23 квітня Рада з відбору кандидатів провела публічне заслуховування 11 з цих кандидатів, яке кожен бажаючий міг спостерігати у прямому ефірі. Ще один кандидат відмовився від участі у конкурсі. За результатами заслуховування Рада провела рейтингування кандидатів, обравши 4 найсильніші з них. 30 квітня Рада з відбору кандидатів провела годинні інтерв’ю з усіма чотирма, за результатами яких кандидатури двох найсильніших кандидатів (Роман Насіров та Андрій Коломієць) було подано на розгляд прем’єр-міністра України.