Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Банк Розвитку Ради Європи ухвалив перший спільний з Україною Проект у сфері охорони здоров’я на суму 100 млн євро

У період з 16 по 17 листопада заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова взяла участь у засіданні Адміністративної Ради Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ), як новопризначений представник від України. Захід відбувся у Парижі, Франція. 

У рамках засідання, було ухвалено перший спільний проект пільгового кредитного фінансування України та БРРЄ у сфері охорони здоров’я в рамках Механізму фінансування державного сектору (Public Sector Financing Facility - PFF) обсягом 100 млн євро.

Пільгове фінансування Проекту буде спрямовано на реалізацію комплексу невідкладних заходів, спрямованих на підтримку відновлення стабільної роботи системи охорони здоров'я. Зокрема допоможе відновити та модернізувати мережу медичних закладів на деокупованих територіях України, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій.

Програма є частиною проекту Світового банку “Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя" (Heal Ukraine) обсягом на суму 500 млн. доларів США та реалізовуватиметься на умовах "спільного фінансування" з БРРЄ.

Під час свого виступу на засіданні Адміністративної Ради заступниця Міністра фінансів України подякувала керівництву Банку за підтримку та солідарність з Україною в складні часи протистояння повномасштабному російському вторгненню.

“Реконструкція закладів охорони здоров'я має життєво важливе значення для наших громадян, особливо в умовах повномасштабної збройної агресії рф, коли велику кількість таких закладів було зруйновано або пошкоджено. Проект дозволить розширити спектр медичних послуг та доступ до них, зокрема у сфері психічного здоров'я та реабілітації, а також підвищить їх ефективність та якість. Я хотіла б висловити щиру подяку керівництву БРРЄ за те, що вони включили Україну до свого складу та зробили перший крок до реалізації соціально важливого проекту у сфері охорони здоров'я. Приєднання до Банку та пряме представництво в Адміністративній раді дозволить Україні ефективно використовувати досвід та ресурси Банку для якнайшвидшого відновлення. Це ще один крок на шляху подальшої інтеграції України до ЄС”, - наголосила Ольга Зикова.

Також, в рамках робочого візиту до Франції, Ольга Зикова зустрілась з керівником БРРЄ Карло Монтічеллі для обговорення реалізації першого спільного Проекту, а також планів та перспектив у сфері відновлення. 

"Я радий вітати заступницю Міністра фінансів України Ольгу Зикову в БРРЄ на її першій особистій участі в Адміністративній раді. Сьогоднішній день знаменує собою важливу сторінку в нашій співпраці з українською владою задля відновлення країни. Наша перша позика Міністерству охорони здоров'я спрямована на відновлення та покращення доступу до основних медичних послуг, включаючи психічне здоров'я, і є важливим етапом у напрямку стійкого відновлення для народу України", - зазначив Голова БРРЄ Карло Монтічеллі.

Починаючи з літа 2022 року, БРРЄ та Мінфін провели низку обговорень щодо пріоритетних сфер співпраці, в результаті яких охорону здоров’я було визначено, як першочергову, враховуючи багаторічний і комплексний досвід Банку в реалізації соціально важливих проектів.

Довідково 

Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ)  - це багатосторонній банк розвитку, унікальна місія якого полягає у сприянні соціальній згуртованості в 43 країнах-членах по всій Європі. БРРЄ інвестує в соціальні сектори, включаючи освіту, охорону здоров'я та доступне житло, приділяючи особливу увагу потребам вразливих верств населення. Серед позичальників - уряди, місцеві та регіональні органи влади, державні та приватні банки, неприбуткові організації та інші.

Набуття Україною членства в БРРЄ відбулося менш ніж через рік після того, як країна офіційно подала заявку на членство в червні 2022 року. У червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи. 

7 листопада Заступницю Міністра фінансів України Ольгу Зикову було призначено представником України в Адміністративній раді Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) Указом Президента України.

В повноваження Адміністраційної ради БРРЄ входить низка обов’язків, зокрема встановлення та контроль політики діяльності Банку, затвердження інвестиційних проектів, що подаються урядами держав. А також визначення умов, за яких держави-члени Ради Європи стають членами Банку, встановлення умов для європейських держав , які не є членами Ради Європи, та міжнародним установам з європейською спрямованістю для набуття членства в Банку та призупинення членства держав,  голосування за прийняття бюджету Банку.