Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна зробила перший крок у запровадженні звітності зі сталого розвитку

У жовтні 2024 року Уряд України  схвалив Стратегію запровадження підприємствами звітності із сталого розвитку. Документ визначає основні завдання щодо забезпечення формування підприємствами України інформації про сталий розвиток на єдиних методологічних засадах країн ЄС. Реалізація Стратегії є важливою умовою в контексті набуття Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. 

З метою обговорення передумов, етапів та очікуваних результатів від впровадження підприємствами звітності зі сталого розвитку, Міністерство фінансів, за підтримки Проєкту ЄС «EU-FAAR», провело конференцію «Звітність зі сталого розвитку: виклики та можливості». 

Відкриваючи конференцію, заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей зауважила: «У рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку на Саміті ООН зі сталого розвитку, було прийнято 17 цілей сталого розвитку, якими більшість держав на планеті вирішили об’єднати зусилля для подолання глобальних проблем людства – бідності, голоду, нерівності, низького рівня життя, забруднення природи тощо. Схвалення Урядом України Стратегії запровадження підприємствами звітності із сталого розвитку є підтвердженням руху України до кола прогресивних, демократичних країн, об’єднаних спільними цінностями миру, процвітання та стабільного розвитку».

Досвідом впровадження звітності зі сталого розвитку поділились представники європейських регуляторів, міжнародних організацій та асоціацій. 

Від України спікерами на конференції були заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей, директорка Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Людмила Гапоненко, Виконавчий директор Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю України Олег Канцуров.

Досвідом щодо запровадження звітності зі сталого розвитку у своїх країнах поділилися: Керівник підрозділу з питань корпоративної звітності, аудиту та рейтингових агентств (DG FISMA) Європейської Комісії Свен Ґентнер, Генеральний директор EFRAG Саскіа Слом, Голова Ради з міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості Том Зейденштейн,  Виконавчий директор з питань регуляторних стандартів Ради з фінансової звітності, Член Ради з міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (IESBA) Марк Бабінґтон, Генеральний директор органу нагляду за аудиторською діяльністю Кіпру (CyPAOB), Голова Комітету Європейських органів нагляду за аудиторською діяльністю (CEAOB) Панос Продромідес,  Виконавчий директор XBRL International Джон Тернер, Директор з питань звітування PwC, член Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі (PSAAS) Бернард Шатц,  експерт з бухгалтерського обліку та звітності Департаменту бізнесу та торгівлі Уряду Великобританії Деббі Кроушоу,  доцентка кафедри управлінського обліку Бізнес-школи Норвезького університету Вероніка Вакуленко та Лідер команди проєкту ЄС EU-FAAR Джон Хупер. 

За результатами конференції Україна отримала корисну інформацію про досвід інших країн щодо запровадження звітування із сталого розвитку та поінформувала європейських  партнерів про свої кроки в цьому напрямку. 

Матеріали конференції буде розміщено на офіційному сайті Мінфіну у розділі «Діяльність / Бухгалтерський облік та аудиторська діяльність / Звітування із сталого розвитку».