Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

“Україні потрібно більше зброї, санкцій та фінансової підтримки”: Сергій Марченко під час дискусії “Війна в Україні: Фінансування перемоги”

Незаконне вторгнення росії в Україну – основна причина світової кризи. На цьому наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко під час дискусії “Війна в Україні: Фінансування перемоги”, організованій аналітичним центром Bruegel. У заході взяли участь представники Європейської Комісії, аналітичних центрів та економісти.

Під час дискусії було обговорено як Європа може фінансово підтримати Україну  у короткостроковій перспективі для пришвидшення перемоги у війні. 

Сергій Марченко зазначив, що більшість економічних та фінансових проблем у світі, спричинені неспровокованою війною рф.

“Україна здатна зупинити агресора і, як наслідок, глобальний вплив війни на весь світ, проте нам необхідна підтримка міжнародної спільноти, щоб якомога швидше перемогти. Зброя, санкції, фінансова допомога – те, чого ми потребуємо найбільше”, — зазначив Міністр фінансів.

Водночас Сергій Марченко наголосив, що до війни Україна мала стійку економічну ситуацію. 

“До війни наш дефіцит становив 3%, а борг до ВВП – близько 50%. Проте повномасштабне вторгнення завдало сильного удару по нашій економіці і ми прогнозуємо спад ВВП у понад 30% у цьому році”, — додав Міністр фінансів.

Також Сергій Марченко розповів про боротьбу на фінансову фронті протягом 8 місяців повномасштабної війни. Зокрема, про випуск військових облігацій, збільшення фінансування сектору оборони та забезпечення всіх соціальних видатків, залучення 23,1 мільярда доларів США зовнішнього фінансування, а також заощадження 6 мільярдів доларів США завдяки домовленості з кредиторами України про призупинення виплат боргів на 2 роки.

У 2023 році дефіцит Держбюджету прогнозується у розмірі понад 3 млрд доларів США щомісяця. Окрім того, держава потребує додаткового фінансування для відновлення критичної інфраструктури у найближчій перспективі. Міністр фінансів зазначив, що Україна розраховує на підтримку міжнародних партнерів, зокрема колег із Європейського Союзу.