Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

У 2023 році Україна отримала 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС, майже половину від загального обсягу зовнішнього фінансування бюджету

Сьогодні, 21 грудня, до Державного бюджету України надійшли 1,5 млрд євро від ЄС, останній транш в рамках масштабної програми макрофінансової допомоги (МФД+) у 18 млрд євро на 2023 рік.   

Кошти спрямовуються на пріоритетні потреби держбюджету у соціальній та гуманітарній сферах.

Україна отримує фінансування у рамках МФД+ на пільгових умовах з терміном погашення кредиту 35 років. Відсотки та інші пов’язані платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватимуть країни ЄС. 

“У 2023 році Європейський Союз є найбільшим донором прямої бюджетної підтримки. 18 млрд євро забезпечили більше 45% потреби у зовнішньому фінансуванні на поточний рік. Передбачуваність та прогнозованість фінансової допомоги дозволила своєчасно та у повному обсязі забезпечувати нагальні бюджетні видатки. Надзвичайно вдячний партнерам та колегам з усіх інституцій ЄС за спільну плідну роботу”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни загальний обсяг бюджетної підтримки від ЄС сягнув 26 млрд євро.

Сергій Марченко також додав, що збереження допомоги є важливим елементом стабільної фінансової системи і у наступному році: “Розраховуємо на продовження нашої співпраці у рамках ініціативи Європейської Комісії щодо започаткування Ukraine Facility на 2024-2027 роки обсягом 50 млрд євро”.