Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримала 230 млн доларів США від Японії в рамках проєкту Світового банку на відновлення сільського господарства

До Державного бюджету України надійшла позика обсягом 230 млн дол США  від Уряду Японії в рамках проєкту Світового банку «Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».

Кошти було залучено із Цільового фонду сприяння необхідному розширенню кредитування для України (ADVANCE Ukraine). 

“В умовах війни сільське господарство зазнає значних збитків, що в свою чергу ставить під загрозу продовольчу безпеку не тільки в Україні, але й в усьому світі. Залучення коштів в рамках ARISE є важливим внеском у забезпечення доступу для фінансування аграрного бізнесу України. Вдячні команді Світового банку та Уряду Японії за своєчасну підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Проєкт ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування (компенсація видатків за програмою 5-7-9) та покращення доступу малих господарств до фінансування через гранти. 

Обсяг фінансування проєкту наразі становить 550 млн дол США, з яких:

-  500 млн доларів США будуть спрямовані на фінансування Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" в 2023-2024 роках з фокусом на аграрні підприємства. 

- майже 50 млн доларів США передбачено на гранти для малих сільгоспвиробників.