Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Відбувся черговий перегляд портфеля проектів Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні

30 листопада 2021 року, під головуванням заступника Міністра фінансів України Олександра Кави відбувся онлайн перегляд портфеля проектів Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні.

З боку української сторони у заході взяли участь більше 60 представників міністерств, відомств та суб’єктів господарювання державного сектору економіки – відповідальних виконавців та бенефіціарів проектів, які фінансуються кредитами ЄБРР.

Олександр Кава відмітив, що незважаючи на складнощі, зумовлені введенням карантинних заходів для запобігання поширення COVID-19, Мінфін спільно із відповідальними виконавцями та бенефіціарами на постійній основі вживає заходів для забезпечення безперебійної реалізації спільних проектів.

У рамках зустрічі представники української сторони та ЄБРР обговорили стан поточного портфеля проектів в інфраструктурному та енергетичному секторі, а також потенційні нові проекти, які можуть бути профінансовані за рахунок кредитів ЄБРР.

За результатами перегляду портфеля сторонами було узгоджено план заходів на наступне півріччя та визначено конкретні кроки, які мають бути здійснені заінтересованими сторонами для своєчасної та якісної реалізації інвестиційних проектів.

Довідково

Станом на кінець листопада сукупний обсяг кредитування ЄБРР, виділеного Україні, складає 15,6 млрд євро в рамках 507 проектів.  

У державному секторі станом на 01.11.2021 на стадії реалізації знаходиться 8 проектів загальним обсягом 1,7 млрд євро, для реалізації яких кредити ЄБРР залучено державою або під державні гарантії.