Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Банки державного сектору скоротили портфель непрацюючих кредитів на 87 млрд грн

Банки державного сектору продовжують зменшувати портфель непрацюючих кредитів. Так, за підсумками 2020 року обсяг NPL скоротився на 22%, або на 87 млрд грн до 310 млрд грн, а їх частка в кредитному портфелі сектору - до 57,4%.

У 2020 році всі банки державного сектору скоротили свої портфелі непрацюючих кредитів. Зниження рівня NPL, накопичених у банках державного сектору, в основному, відбулось за рахунок списання з балансів банків проблемних активів (банками сектору було списано кредитів за рахунок резервів на суму понад 123 млрд грн).

Крім того, у 2020 році банками державного сектору було проведено реструктуризацій NPL на суму близько 42 млрд грн, з них більше половини (23 млрд грн) за Законом України «Про фінансову реструктуризацію», скорочено обсяг простроченої заборгованості на 6 млрд грн.

В галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів банків державного сектору традиційно сконцентровано у оптовій та роздрібній торгівлі, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, виробництві харчових продуктів, металургійному виробництві.

Питання вирішення проблеми NPLs як для банківської системи в цілому, так і державних банків залишається вкрай нагальним і важливим.

Відповідно до оновлених Засад стратегічного реформування державного банківського сектору вирішення проблеми NPLs в банках державного сектору є одним з пріоритетних завдань Уряду.

Для врегулювання питань, пов’язаних зі зниженням обсягу проблемних кредитів банки державного сектору також вели активну претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованості.

Станом на 01.01.2021 в судах знаходилися більше 68 тис. позовів банків державного сектору на суму 78 млрд грн.

За 2020 рік було подано більше 94 тис. нових позовів до суду на суму близько 31 млрд грн, отримано більше 100 тис. рішень судів на суму близько 23 млрд грн, відкрито понад 101 тис виконавчих впроваджень на суму 51 млрд грн.