Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Екологічно чистий транспорт поєднає 4 міста Краматорської агломерації, де проживає півмільйона громадян

Міністерство фінансів разом з Донецькою обласною адміністрацією веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями про фінансування проекту  організації тролейбусного сполучення між містами Краматорської агломерації, в якій зараз проживає близько 500 тисяч громадян.

Тролейбусна лінія сполучатиме Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. Загальна протяжність маршруту 48 кілометрів. Між містами агломерації зараз відсутнє якісне транспортне сполучення, хоча відстань між цими містами досить невелика: 3,5 кілометри –від Слов’янська до Краматорська, 5,5 кілометрів – від Краматорська до Дружківки, 8 кілометрів – від Дружківки до Костянтинівки. 

В проект також будуть інтегровані діючі міські тролейбусні мережі Краматорська та Слов’янська. А в перспективі цю нову мережу пропонується продовжити до туристичного магніту Північного Донбасу – м. Святогірськ.

Заступник Міністра фінансів Олександр КАВА обговорив потенційне залучення кредитних коштів з представниками Європейського інвестиційного банку. Переговори пройшли успішно. Представники ЄІБ висловили свою зацікавленість проектом. 

 «Історично склалося, що міста Північного Донбасу є щільною агломерацію, жителі якої, а це більше півмільйона громадян, щодня змушені їздити з одного міста в інше на роботу, навчання, по справах. Сьогодні між  Слов’янськом, Краматорськом, Дружківкою та Костянтинівкою немає надійного та якісного міжміського пасажирського сполучення. Організація перевезень здійснюється приватними перевізниками на так званих «маршрутках». Ми сьогодні працюємо над організацією тролейбусного руху, який зв'яже всі чотири міста екологічно чистим, безпечним, зручним і доступним видом транспорту. Крім того, створення державою якісного сервісу для громадян, що проживають в прилеглих до тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей – це один із важливих елементів програми реінтеграції Донбасу», - підкреслив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.