Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін нагадує суб’єктам первинного фінансового моніторингу про необхідність подання звітності за 2023 рік

Мінфін нагадує про необхідність подання звітності за 2023 рік суб’єктам первинного фінансового моніторингу (СПФМ) – казино, букмекерам, залам гральних автоматів, онлайн покер румам, операторам лотерей, аудиторам, бухгалтерам, податковим консультантам, рієлторам, а також торговцям мистецтвом, дорогоцінним камінням і металами.

Відповідно до законодавства державне регулювання і нагляд у сфері боротьби з відмиванням «брудних» коштів та фінансуванням тероризму щодо зазначених вище СПФМ здійснює Міністерство фінансів України.

Інформація у звіті відображає, зокрема, такі показники:

-   загальну кількість клієнтів СПФМ (у розрізі рівня ризику ділових відносин, фактів їх належності до публічних діячів чи членів сімей таких діячів);

-   кількість та загальний обсяг фінансових операцій (послуг), здійснених (наданих) СПФМ;

-   загальну кількість та обсяг фінансових операцій, за якими було відмовлено СПФМ.

Звіти необхідно надіслати до Мінфіну до 11 січня 2024 року, відповідно до наказу, норми якого запрацювали 19 січня 2023 року.

Звертаємо увагу на відповідальність за неналежне виконання вимог  законодавства у сфері фінансового моніторингу та неподання достовірної інформації Мінфіну у встановлені строки.

Детальні інструкції щодо заповнення та подання звітності були завчасно направлені до СПФМ, органів професійного самоврядування, а також розміщено за посиланням.