Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін: за тиждень підприємці отримали 833 пільгові кредити на 2,2 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»

За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 833 пільгові кредити на загальну суму 2,2 млрд грн, зокрема від банків державного сектору економіки – 691 кредит на 1,2 млрд гривень.

З початку 2025 року за програмою 5-7-9 підприємці отримали 14 803 кредити на загальну суму 46,5 млрд грн, з яких від банків державного сектору економіки – 9 987 кредитів на 20,9 млрд гривень.

За час дії воєнного стану в Україні видано 84 438 кредитів на 322,9 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 61 854 кредити на 162,7 млрд грн), з яких станом на 07 липня поточного року:

- 44,91 млрд грн – на інвестиційні цілі;

- 75,22 млрд грн – на фінансування оборотного капіталу;

- 48,60 млрд грн – кредити для сільськогосподарських товаровиробників;

- 44,57 млрд грн – на переробку сільськогосподарської продукції;

- 2,72 млрд грн – на фінансування енергосервісу;

- 57,28 млрд грн – на антивоєнні цілі;

- 37,61 млрд грн – кредитування в зоні високого воєнного ризику.

Усього з моменту старту Програми підписано 119 260 кредитних договорів на 412,5 млрд грн, з них банками державного сектору економіки – 82 330 договорів на 189,3 млрд гривень.

Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі ключові аспекти діяльності Фонду.

За Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» ФРП уклав угоди про співробітництво з 46 банками. Держава продовжує здійснювати всі необхідні компенсаційні виплати на користь бізнесу за укладеними кредитними договорами у межах Програми.

Нагадаємо, що 13 вересня минулого року Уряд підтримав запропоновані Мінфіном зміни для удосконалення процесів надання фінансової державної підтримки мікро- , малого та середнього підприємництва (ММСП), що особливо важливо в умовах повномасштабної війни. Насамперед йдеться про розвиток Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», «Доступний факторинг».

З умовами участі в програмах та переліком уповноважених банків можна ознайомитись за посиланням.